|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Koncert „Historia Gniezna pisana muzyką” w kościele OO. Franciszkanów

W najbliższą sobotę 7 października odbędzie się koncert, którego pierwszy występ odbył się niedawno w MOK-u. Jest to zwieńczenie wyjątkowego projektu, realizowanego w ramach stypendium kulturalnego.

7 października 2023 roku o godzinie 19.00 w kościele klasztornym franciszkanów pw. Wniebowzięcia NMP i św. Antoniego w Gnieźnie odbędzie się koncert „Historia Gniezna pisana muzyką” w ramach Tygodnia św. Franciszka organizowanego przez Fundację Zakłady Kórnickie.

W trakcie koncertu organizatorzy przybliżą słuchaczom historię zespołu działającego przy Katedrze gnieźnieńskiej. Ważnym elementem programu będzie wykonanie utworu „Requiem” Franciszka Ścigalskiego (1782-1846), gnieźnieńskiego kompozytora oraz kapelmistrza orkiestry. W repertuarze znajdą się także dzieła wokalno-instrumentalne oraz instrumentalne Wolfganga Amadeusza Mozarta (1756-1791). W trakcie koncertu instrumentalistom Capella Musica Gnesnensis towarzyszyć będzie zespół wokalny „Minimus” pod dyrekcją Sławomiry Raczyńskiej. Wydarzenie zostało sfinansowane przez Miasto Gniezno oraz Fundację Zakłady Kórnickie.

Wydarzenie odbywa się dzięki działalności i staraniom muzykolożki oraz instrumentalistki – Ewy Pilarskiej-Banaszak, która otrzymała kulturalne stypendium im. Sławomira Kuczkowskiego w roku 2022, przyznawane przez Miasto Gniezno. Dzięki temu, po 119 latach Capella Musica Gnesnensis, reaktywowany zespół instrumentalny zabrzmi dla mieszkańców i miłośników Gniezna.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.