|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Historia szneków z glancem i chleba w Gnieźnie

Tytuł najbliższego spotkania Interaktywnego Muzeum Gniezna dotyczyć będzie tego, co powszednie – wypieków, które mają wszak długą historię.

Tym razem gościem spotkania będzie wybitna specjalistka w dziedzinie piekarstwa – dr inż. technologii piekarskiej Krystyna Jarosz. Wystąpienie poprzedzi krótkie wprowadzenie Muzealnego Detektywa, który opowie o gnieźnieńskich firmach – Gramse i Maciejewski. Krystyna Jarosz to jeden z największych autorytetów w dziedzinie wypieku chleba w kraju. Jest autorką podręczników branżowych. Przez lata była dyrektorem Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie. Dziś przede wszystkim poświęca się pracy popularyzatorsko-naukowej występując na najważniejszych konferencjach żywieniowych. Zadaje też kłam błędnym tendencjom dietetycznym – „Racjonalnie się odżywiając, powinniśmy zjadać dziennie ok 250 g pieczywa, a zjadamy około 140 g (…). Problem polega natomiast na tym, jakie pieczywo jemy” – powiedziała Jarosz dla nto.pl.

Wydarzenie odbędzie się 26 października o godz. 17.00 w auli Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości przy ul. Tumskiej 15 w Gnieźnie (wejście od ul. Podgórnej). Wstęp wolny.

– Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy na ten dzień nie przygotowali specjalnej niespodzianki. Podczas spotkania będziecie mogli skosztować szneków z glancem lub kruszonką jednej z gnieźnieńskich piekarni – informują organizatorzy.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments



© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.