|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Twórcze „Powroty” i… pożegnanie z MOK-iem

źródło: MOK

W minioną środę w galerii Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż prac malarskich (i nie tylko), które niegdyś prezentowane były w galeriach A, B i C, jakie działały na przestrzeni lat w tej instytucji.

Przeszłość znów zajrzała w przestrzenie galerii MOK-u. Wszystko za sprawą „odkopanych” dzieł twórców, którzy lata temu tworzyli i prezentowali swoje dzieła w trzech formach ekspozycyjnych, jakie funkcjonowały w ośrodkach kultury. Była to Galeria A, potem Galeria B i na końcu Galeria C. Wszystkie funkcjonowały w okresie 1967 – 1981 w różnych miejscach oraz powoływane były przy okazji różnych inicjatyw. Wszystkie miały wspólny cel – wystawić dzieła artystów, którzy w swoim czasie zdobywali uznanie nie tylko w lokalnym, ale i krajowym wymiarze. Stąd też tytuł „Powroty” – dzieła można oglądać do połowy marca br.

To były nie tylko „Powroty”, ale także już pewne pożegnanie. Związana od lat z Miejskim Ośrodkiem Kultury, zajmująca się organizacją wystaw Iwona Wiśniewska przechodzi na nowe stanowisko – już wkrótce obejmie stanowisko dyrektora Biblioteki i Centrum Kultury w gminie Łubowo. „Powroty” stały się więc dla niej zamknięciem pewnego, 25-letniego etapu – licznych wystaw malarskich, fotograficznych oraz innych form plastycznych czy inicjatyw artystycznych. Na tym nowym odcinku pracy, niejako także artystycznej, pozostaje życzyć powodzenia!

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.