|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Spacer Gnieźnieńskim Szlakiem Kobiet

W drugą sobotę marca, dzień po przypadającym Dniu Kobiet, odbędzie się spacer Gnieźnieńskim Szlakiem Kobiet.

Będzie to podróż nieoficjalnym, bo społecznie wytyczonym traktem, śladami ośmiu wybranych i zasłużonych gnieźnianek. Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie zaprasza 9 marca (sobota), godz. 16.00, Rynek przy Restauracji Sphinx, Gniezno. Na końcu spaceru na uczestniczki i uczestników, będą czekać małe niespodzianki.

Wśród bohaterek Szlaku znajdziemy przedstawicielki różnych profesji, które przez swoją publiczną i służącą innym pracę, zapisały się na kartach lokalnej historii, począwszy od XIX wieku, a skończywszy na niemal współczesnych czasach. Przyjmując zaproszenie do naszego spaceru, poznacie zatem herstorie poetek i nie tylko, czyli Marii Springer oraz Anny Piskurz, fotografki i społeczniczki Pelagii Eitner-Gdeczyk, lekarki pediatry Stanisławy Sławskiej-Taczakowej, aktorki i współtwórczyni gnieźnieńskiego Teatru im. Aleksandra Fredry Seweryny Grodzkiej-Tubackiej, harcerki, żołnierki AK i ekonomistki Ewy Kolanowskiej czy archeolożki, muzealniczki i dyrektorki placówki znanej dziś jako Muzeum Początków Państwa Polskiego Gabrieli Mikołajczyk oraz Sprawiedliwej wśród Narodów Świata i nauczycielki Heleny Kowalewskiej.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anastazja
Anastazja
03/03/2024 20:16

To skandal, jak można było napisać pediatry! To wykluczające. Powinno być pediaterki

belfer
belfer
04/03/2024 22:38
Odpowiedź  Anastazja

Albo raczej pediatryczka 🙂

mieszkaniec
29/02/2024 09:50

Jedna z tych Pan w grobie się przewraca widząc zaniedbany dom jej spadkobiercow w centrum miasta.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.