|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Dzień Tańca w wykonaniu uczniów szkół dla niepełnosprawnych

zdjęcia nadesłane

Po raz ósmy odbył się Międzywojewódzki Dzień Tańca, skierowany do osób niepełnosprawnych intelektualnie. 

Hasłem tegorocznej edycji imprezy, organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Gnieźnie, było: „Harmonia Ciała i Umysłu” muzyka musicalowa. 7 maja 2024 roku do Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie przyjechały zespoły taneczne z następujących placówek: SOSW nr 1 w Otwocku, SOSW w Brzeziu, SOSW w Kłecku, SOSW  w Rychwale, ZSS z Jarocina, ZSS z Wrześni, SPS nr 26 w Lublinie oraz dwa zespoły gospodarzy z SOSW nr 2 z Gniezna.

Na scenie zaprezentowało się ponad 100 tancerzy. Wszystkie grupy na scenie pokazały dwa fantastyczne tańce: jeden obowiązkowy do muzyki z musicali oraz drugi dowolny. Tancerki i tancerze stanęli na wysokości zadania, a każdy z występów gromkimi brawami nagradzała publiczność, która wypełniła gnieźnieński teatr. 

Gościem Specjalnym było Formacja Tańca Towarzyskiego z Politechniki Lubelskiej GAMZA, które zaprezentowało piękne tańce. Wystąpili także artyści ze Studia Tańca i Ruchu EUFORIA prowadzonego przez Joannę Szymczak-Imbierowicz. Zespół wykonał fantastyczne układy taneczny do muzyki filmowej. Tancerki zachęcały publiczność do wspólnej zabawy.

Wszystkie grupy taneczne po zakończeniu swoich występów otrzymały statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nagrodę publiczności zdobył zespół z Wrześni.

Fundatorami statuetek byli gnieźnieńscy parlamentarzyści oraz władze Powiatu Gnieźnieńskiego i miasta Gniezna, natomiast nagrody rzeczowe oraz poczęstunek ufundowali: Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Stowarzyszenie „Potrafimy”, Restauracja Mc’Donalds, Trepko oraz Intermarche.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.