|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Wyłoniono najlepsze zespoły rockowe

źródło: MOK

Po raz drugi w Gnieźnie odbył się Ogólnopolski Konkurs Zespołów Rockowych. Wydarzenie przyciągnęło sporo miłośników tego gatunku muzyki.

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie po raz drugi był organizatorem II Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Rockowych im. Mikołaja Matyski. Na scenie zaprezentowało się 7 zespołów, zakwalifikowanych do finału spośród 22 grup zgłoszonych do udziału. Zaprezentowały się one w sobotnie południe na scenie przed jury, które po wspólnej konsultacji podjęło decyzję o nagrodzeniu poszczególnych z nich: 

  1. miejsce (5000 zł) dla Meteroids z Zielonej Góry
  2. miejsce (3000 zł) dla Red Lust z Gdańska
  3. miejsce (1000 zł) dla Experiment z Kalisza

W tym roku wydarzenie było objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego, dzięki którego wsparciu ww. nagrody zostały ufundowane. Dodatkowo firma Tom Art przekazała nagrodę specjalną dla perkusisty (w wys. 1000 zł), którą otrzymał Artur Stenka – muzyk z zespołu This Man Is Not Real z Gdyni.

Ponadto wyróżnieni zostali muzycy ze ScarletBlaze z Gniezna – otrzymując voucher na warsztaty muzyczne z Szymonem Brzezińskim, a wokalista Red Lust – otrzymując voucher na warsztaty wokalno-oddechowe z Kingą Brzezińską – obydwie nagrody przekazane od Firmy Big Generation.

W składzie Jury zasiedli: – Anja Orthodox – Kinga Brzezińska – Szymon Brzeziński – Marcin Błaszczyk – Rafał Ratajczak – Radek Matyska. W ramach tegorocznego finału wystąpił także zeszłoroczny zwycięzca – zespół Pere Lachaise.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bujdasz Patrol
Bujdasz Patrol
27/05/2024 00:32

Pomijając fakt, że na większości zdjęć jest ekipa z SB, to mam takie pytanie. Po co jeden fotograf robi drugiemu fotografowi fotę?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.