|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Spacer po Witkowie śladami historii

Zapraszamy na oprowadzanie z przewodnikami, którzy opowiadać będą o ciekawostkach związanych z Witkowem – historii miejsc oraz osób, które są związane z tą miejscowością.

Spacer odbędzie się w najbliższą sobotę 15 czerwca o godzinie 16 i rozpocznie się przy Sali Historii ul. Park Kościuszki 17.

W czasie około dwugodzinnego oprowadzania, będzie okazja poznać ciekawostki o mieście, jego mieszkańcach, zwiedzić kościół pw. św. Mikołaja, poznać literackie tradycje Witkowa, a całość zakończy się w bibliotece zwiedzeniem małej ekspozycji o operowej diwie, którą była urodzona w tym mieście Klara Dux. Przewidziano poczęstunek.

Na trasie oprowadzać będzie Mariusz Borowski, historyk i opiekun sali historii w Witkowie oraz Dawid Jung – badacz kultury, pisarz i poeta.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.