|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Muzeum stworzyło teledysk do wystawy o „ściemie Wielkiej Lechii”

kadr z teledysku

W ramach projektu opowiadającego istnieniu rzekomej Wielkiej Lechii, który to temat wystawy w gnieźnieńskim Muzeum wzbudził tyle kontrowersji wśród tzw. turbolechitów, teraz powstał teledysk.

Realizowanie teledysków do wstaw czasowych, organizowanych w Muzeum Początków Państwa Polskiego to już pewna tradycja. W kolekcji gnieźnieńska placówka ma „Wyspy”, „Wolin, Jomsborg, Wineta” i „PrzedPolska”. Trzecią z kolei piosenką, nagraną specjalnie na potrzeby wystawy jest „Wielka Lechia – wielka ściema”.

Wystawę, która swojego czasu wzbudziła prawdziwą falę komentarzy, nierzadko mało konstruktywnych, jeśli chodzi o zwolenników Wielkiej Lechii, nadal można oglądać w gnieźnieńskim Muzeum. Powstały teledysk można oglądać od 6 grudnia na stronie placówki.

Wyjątkowo energiczny, popowy utwór zaśpiewała oraz w teledysku wystąpiła – Irena Michalska, wokalistka Budki Suflera. Muzyka i słowa (i oczywiście rola w teledysku) – Paweł Kucypera, tańczą dziewczyny ze Studia Tańca i Ruchu „Euforia” z Gniezna, a dodatkowo występują także niektórzy z muzealników. – I pamiętajcie słowa piosenki: „Morał z tego płynie taki – jeśli nawet to niemiłe, białych plam o naszych dziejach nie wypełnia się na siłę!” – informuje Muzeum. Zapraszamy do oglądania.

 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.