|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Bieg Europejski – zawodnicy na trasie

W sobotnie popołudnie ulicami miasta przebiegła dwudziesta edycja Biegu Europejskiego. Na starcie stanęło ponad tysiąc uczestników.

Tradycyjnie, jak od dwudziestu lat, zawody odbyły się na dystansie 10 kilometrów. W tym roku szlak poprowadzony został inaczej, a biegacze pokonali także podbieg na ul. Pod Trzema Mostami oraz długie proste na ul. Słonecznej. Pogoda, mimo początkowo kapryśnego przedpołudnia, okazała się w miarę łaskawa dla zawodników. Jak od kilku lat, także i w tym roku imprezie patronował konkretny kraj z Europy – tym razem była to Ukraina.

Jako pierwszy na metę przybył Tomasz Grycko z Władysławowa, który dotarł na metę z czasem 29:58. Drugi zameldował się Bogdan Semenovych z Ukrainy z rezultatem 30:20, a trzeci był Krzysztof Gosiewski z Bydgoszczy z wynikiem 30:27. Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Natalija Semenovych z Ukrainy z czasem 33:47, druga była Sabina Jarząbek z Kielc z wynikiem 34:05, a trzecia Beata Michałków z Jeleniej Góry z rezultatem 35:20.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
irra
irra
02/04/2023 16:14

Brawo dla wszystkich!!!!!!!!!!!!!!!© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.