|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Szkoły specjalne zmierzyły się w piłce nożnej

zdjęcia nadesłane

W dniach od 23-25 maja 2024 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Gnieźnie odbył się XV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych, który był jednocześnie XX Memoriałem im. Romana Paryska, byłego dyrektora Ośrodka.

Turniej jest organizowany przez działający w  SOSW nr 2 Uczniowski Klub Sportowy „Kusy”, którego prezesem jest Eugeniusz Kruger. W zmaganiach brało udział 16 drużyn z następujących miast: Białystok, Cudzynowice, Elbląg, Gdańsk, Gniezno, Konin, Lublin, Lubsko, Łódź, Oświęcim, Pyrzyce,  Rzeszów, Świebodzin, Świętochłowice, Toruń, Zgorzelec – ogółem 160 zawodników z całej Polski.

Obok sportowej rywalizacji zawodnicy uczestniczyli  w atrakcjach przygotowanych przez gospodarzy  turnieju. Młodzi sportowcy zwiedzili rynek i katedrę, a wieczorem piłkarze spotkali się przy ognisku. Uczestnicy mogli również skorzystać z basenu, profesjonalnej opieki medycznej i odnowy biologicznej zapewnionej przez słuchaczy Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Wrześni.

Ceremonię losowania uświetnił występ Agnieszki Marczak – akrobatki, mistrzyni HULA – HOP finalistki szóstej edycji programu MAM TALENT. Podczas uroczystego otwarcia Jubileuszowego Memoriału wystąpił szkolny zespół taneczny  „Hit Show” z SOSW nr 2 w Gnieźnie prezentując dostojny taniec z flagami.

Zwycięzcami sportowej rywalizacji została drużyna ze Świętochłowic, wygrywając turniej po raz trzeci z rzędu, zdobywając na własność  przechodni Puchar Memoriałowy ufundowany przez Starostę Powiatu Gnieźnieńskiego. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Lublina. Trzecia lokata przypadła piłkarzom z Torunia, którzy w ćwierćfinale pokonali 1:0 zespół z Gniezna. Gospodarze ostatecznie zajęli  V miejsce.  

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dawid Kania ze Świętochłowic. Tytuł króla strzelców zdobył Mateusz Śledziński z Torunia. Krystian Gardziejewski z Lublina otrzymał tytuł najlepszego bramkarza rozgrywek. Nagrodę fair play uzyskała drużyna ze Zgorzelca. Najmłodszym zawodnikiem był Wiktor Wójcik z Oświęcimia.

Tegoroczny turniej odbył się dzięki wsparciu finansowemu wielu osób i instytucji.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.