Tag: bezdomni
Na zwłoki mężczyzny w średnim wieku natrafiono w opuszczonym budynku, znajdującym się na osiedlu Konikowo w Gnieźnie.
Służby kontrolują koczowiska bezdomnych, ale czekają też na sygnały
Policjanci, strażnicy miejscy oraz pracownicy MOPS odwiedzają osoby, które przebywają w różnych, nierzadko zapuszczonych miejscach i starają się przetrwać trudne zimowe warunki. Apelują także, by zgłaszać przypadki, kiedy ktoś może potrzebować pomocy.
Wystarczy telefon, by uratować czyjeś życie
Spadek temperatury ciała następuje bardzo szybko, kiedy na dworze panuje już zimna aura. Dlatego reagujmy na każdą sytuację, w której widzimy kogoś koczującego lub śpiącego w warunkach, które mogą zagrażać jego życiu.
Wyremontowano mieszkania dla osób wychodzących „na prostą”
Za kwotę 310 tys. złotych Miasto Gniezno wyremontowało trzy mieszkania, które mają pomóc potrzebującym osobom wyjść z trudnej sytuacji życiowej.
Mieszkańcy zareagowali – 34-latek trafił do ośrodka
O tym, że wystarczy jeden telefon, by można było uratować czyjeś życie, świadczy sytuacja z ostatnich dni, która miała miejsce na terenie Gniezna.
Zbiórka wyposażenia mieszkań dla osób wychodzących z bezdomności
Urząd Miejski ogłosił zbiórkę mebli, a także wyposażenia do mieszkań „treningowych” dla osób, które wychodzą z kryzysu bezdomności.
Służby kontrolują miejsca przebywania bezdomnych. „Jeden telefon może uratować czyjeś życie”
Zimna aura to czas, kiedy bezdomni, którzy z sobie znanych powodów nie chcą korzystać z przygotowanych w tym celu ośrodków, koczują w różnych pustostanach i szałasach powstałych na nieużytkach.
Wiesz, gdzie koczują bezdomni? Zgłoś to na Mapie Bezpieczeństwa
Policjanci zachęcają mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, by tam zgłaszać potencjalnie nieznane miejsca koczowania osób bezdomnych.
Policjanci sprawdzają koczowiska bezdomnych
Okres niskich temperatur najpewniej już na stałe zagościł w naszym regionie, a to oznacza iż rozpoczynają się kontrole miejsc, w których przebywają osoby bezdomne.
Ciało kobiety znalezione w pustostanie
W czwartkowe popołudnie w jednym z budynków przy ul. Składowej zostało ujawnione ciało kobiety. Na miejscu są służby.










