Przejdź do treści głównej

Tag: łukasz muciok

Gniezno szuka inspiracji w Malezji. Przedstawiciel władz miasta na misji gospodarczo-naukowej

Przedstawiciele samorządów, nauki i biznesu z Wielkopolski przebywają z wizytą w Malezji, gdzie poznają rozwiązania związane z zielonym wodorem i transformacją energetyczną. Wśród uczestników misji znalazł się zastępca prezydenta Gniezna Łukasz Muciok. Jak zapewnia Urząd Miejski, wśród poruszanych tematów dotyczących tego projektu są możliwości wykorzystania kompleksu Parowozowni.

Czytaj dalej

68% wzrostu w turystyce czy kreatywna księgowość? Radni pytają o „raport sukcesu”

Gniezno wcale nie miało odwiedzić ponad 400 tys. odwiedzających, a dane miały zostać zmanipulowane – tak twierdzą radni opozycji, którzy przyjrzeli się liczbom z raportu ds. turystyki i postanowili wskazać błędne wyliczenia. Jak twierdzą, wzrost w branżach obsługujących turystykę był średnio na poziomie 25-35%, a Miasto wykazało liczbę gości praktycznie dwa razy większą. Radni Ziemi Gnieźnieńskiej wskazali, że do sprawy powinno się podejść rzetelniej. 

Czytaj dalej

Ten mural powstanie przy ul. Farnej – zdecydowali mieszkańcy. Urząd odpowiada na zarzuty

Projekt nr 3, zaproponowany w konkursie na mural, który ma powstać przy ul. Farnej w Gnieźnie, zdobył miażdżącą ilość głosów. Wokół rywalizacji pojawiły się jednak kontrowersje dotyczące wykorzystania sztucznej inteligencji oraz interpretacji regulaminu. Urząd Miejski twierdzi, że wszystkie zasady zostały zachowane, a praca spełniła formę, którą w konkursie. Ostateczna wersja kolorystyczna będzie należeć do konserwatora.

Czytaj dalej

Setne urodziny Pani Izoldy. W gronie rodziny i z życzeniami od władz miasta

Pani Izolda obchodzi wyjątkowy jubileusz – 100. urodziny. Mieszkanka Gniezna, urodzona w 1926 roku w Grodźcu, może dziś wspominać życie pełne trudnych doświadczeń, pracy zawodowej i rodzinnych chwil spędzonych w gronie najbliższych.

Czytaj dalej

W Gnieźnie odbędzie się spotkanie Trójkąta Weimarskiego ministrów środowiska z trzech krajów

Do Pierwszej Stolicy Polski przyjadą ministrowie środowiska z Polski, Francji i Niemiec. Dzisiaj zapowiedziano wizytę, którą zaplanowano na najbliższy poniedziałek i wtorek, kiedy to do Gniezna mają przybyć goście specjalni na wspólne rozmowy w konkretnych, zaplanowanych tematach trójstronnych. 

Czytaj dalej

Już nie Polska 2050, ale Centrum Polska. Także lokalnie

Formalności staje się zadość i w tym czasie powstaje nowe ugrupowanie, choć w formie stowarzyszenia – składające się z wcześniej członków Polski 2050. Teraz jako Centrum Polska organizacja zamierza działać na tej samej płaszczyźnie, co poprzednio – dołączają do niego kolejni zainteresowani, popierający minister Paulinę Hennig-Kloski.

Czytaj dalej

36. rocznica podniesienia bandery na ORP Gniezno

W ostatnich dniach minęło 36 lat od momentu podniesienia bandery na ORP Gniezno, okręcie desantowym Marynarki Wojennej RP noszącym nazwę pierwszej stolicy Polski. Z tej okazji odbyła się uroczystość upamiętniająca rozpoczęcie służby jednostki – tradycyjnie z udziałem władz miasta.

Czytaj dalej

GOSiR przejmuje turystykę od Magistratu, a rocznica przemija

To już pewne, że część zadań związanych z turystyką zostanie przeniesiona z Urzędu Miejskiego do GOSiR-u. Nie oznacza to jednak przejścia pracowników z jednej jednostki do drugiej, ale rozdzielenie kompetencji. To oznacza, że tematem turystyki zajmie się już kolejna instytucja na terenie miasta i zdaniem niektórych radnych, spowoduje to bałagan i rozmycie odpowiedzialności. A tymczasem w tym roku przypada 950. rocznica koronacji Bolesława Śmiałego, ale wydarzeń z tym tematem nie ma w ogóle w planach.

Czytaj dalej

Dawna „Ciżma” i „Polania” zostaną upamiętnione dzięki stypendium kulturalnemu dla Władysława Nielipińskiego

Dawne zdjęcia, wykonane na terenie zakładu produkującego obuwie, ale także nagrania z kaset VHS pozwolą na współczesne upamiętnienie istnienia największego gnieźnieńskiego zakładu produkcyjnego oraz istniejącego przy nim domu kultury. Wszystko za sprawą otrzymanego stypendium kulturalnego im. Sławomira Kuczkowskiego, które otrzymał Władysław Nielipiński.

Czytaj dalej

MOPS ma zostać zastąpiony przez Centrum Usług Społecznych

Dotychczasowy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej planuje się przekształcić w nową instytucję, która przejmie jego obowiązki. Powodem, jak poinformowały władze miasta, jest coraz więcej potrzeb rozszerzenia działalności obecnej jednostki. CUS ma być odpowiedzią na najróżniejsze potrzeby mieszkańców.

Czytaj dalej

1000-lecie koronacji. Miasto od państwa do tej pory otrzymało 0 złotych

Wiele inicjatyw, które mogłyby się odbyć i realizowane były też od lat jako projekty skierowane do mieszkańców, w tym roku stanęły pod znakiem zapytania. Trzeba szukać środków, by wzmocnić Koronację Królewską, gdyż na kilkanaście złożonych wniosków o dofinansowania w różnych programach, do tej pory do Gniezna dotarło tylko 0 złotych.

Czytaj dalej

Przyjadą posłowie i senatorowie. Będą spore utrudnienia na os. Tysiąclecia!

Opuszczone parkingi na ul. Sportowej, zakazy wjazdu, jednokierunkowa ul. Budowlanych z dodatkowymi miejscami postojowymi i auta stawiane na terenach szkół. To część czasowych utrudnień, które wystąpią pod koniec kwietnia na os. Tysiąclecia w związku z wizytą wielu gości w hali widowiskowo-sportowej. Zakaz parkowania będzie obowiązywał także na ul. Grabskiego przy ul. Wrzesińskiej

Czytaj dalej