Tag: rowerzyści
W miniony czwartek gnieźnieńska drogówka wzięła „pod lupę” kierujących jednośladami. Głównym celem tych działań było przypomnienie zasad ruchu drogowego oraz uświadamianie, jak istotne dla bezpieczeństwa jest ich przestrzeganie. Niektóre osoby musiały liczyć się z konsekwencjami.
Rowerem miejskim w kierunku gminy
Rower miejski, który funkcjonuje od kilku lat na terenie Gniezna, przyjął się wśród mieszkańców. Teraz padła propozycja, by może rozszerzyć go w przyszłości o tereny położone na obszarze gminy Gniezno, co by dodatkowo sprzyjało promocji tego środka transportu. Na przeszkodzie jednak mogą stać koszty.
„Dwukołowa Akcja” w Galerii Gniezno
Znakowanie rowerów i darmowy serwis w Galerii Gniezno – już w najbliższą sobotę 5 lipca zaplanowana została specjalna akcja dla miłośników jednośladów, którzy odwiedzą obiekt handlowy przy ul. Pałuckiej.
Gniezno zajęło II miejsce w rowerowej rywalizacji, 16 razy „okrążając Ziemię”
644 tysiące kilometrów pokonali uczestnicy rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zmagania, które toczyły się przez cały miesiąc, ponownie skupiły setki miłośników jednośladów, pokonujących kolejne dystanse w ramach aplikacji Aktywne Miasta. Dzięki temu Gniezno uplasowało się na II miejscu w klasyfikacji punktowej, choć w pokonanej trasie jest pierwsze.
Ostatnie dni rowerowej rywalizacji
Blisko 1500 uczestników zmagań o Rowerową Stolicę Polski, którzy pokonują kilometry dla Gniezna, przejechało od początku czerwca już 519 316 kilometrów. Spośród 54 miast, Gniezno plasuje się obecnie na drugim miejscu klasyfikacji.
Gniezno przejechało już 187 tys. kilometrów. Rowerowa rywalizacja trwa
Za nami pierwsze 10 dni zmagań o tytuł Rowerowej Stolicy Polski – obecnie Gniezno zajmuje II miejsce, walcząc o punkty i licząc przejechane kilometry. Póki co odbyło się także sporo rowerowych inicjatyw, ale nadchodzą kolejne.
Przejechali w rowerowym rajdzie z „odjazdowymi” bibliotekarzami
W minioną sobotę ponad 80 rowerzystów wyruszyło wspólnie rowerami na wycieczkę, zaplanowaną przez gnieźnieńskich bibliotekarzy. To wydarzenie jest ich coroczną tradycją, a ilość uczestników pokazuje, że budzącą spore zainteresowanie.
Wezwali Wrześnię do pojedynku i… teraz będą musieli pojechać do niej rowerami
Przedstawiciele Gniezna na kilka dni przed wyborami skierowali się z wyzwaniem do Wrześni, zachęcając do pojedynku o najwyższą frekwencję. Gniezno jednak przegrało i teraz pomysłodawcy będą musieli spełnić swoje słowa.
Ruszyła rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski
Chwilę po północy pierwsi rowerzyści zaczęli kręcić kilometry – tak też było w Gnieźnie nad popularną „Wenecją”, gdzie pojawiło się około 50 osób, które pokonały pierwsze odcinki w ramach zmagań o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Każdy jeżdżący jednośladem może w tym uczestniczyć.
Po raz kolejny rusza rywalizacja Rowerowej Stolicy Polski
1 czerwca rozpocznie się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, którego głównym organizatorem jest Miasto Bydgoszcz, do której dołącza także Gniezno. Podczas tych trzydziestodniowych zmagań, rowerzyści i rowerzystki będą starali się pokonać jak największą ilość kilometrów, co w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, wyłoni zwycięzców.
Policjanci kontrolowali rowerzystów. Niektóre elektryczne miały za dużą moc lub zły stan
Aura zachęca do korzystania z jednośladów w dojazdach do pracy, szkoły czy rekreacji, ale nie zwalnia to od zapewniania ich odpowiedniego stanu oraz wyposażenia. Dlatego w minioną środę funkcjonariusze z gnieźnieńskiej jednostki przeprowadzili akcję kontrolną wobec kilkudziesięciu rowerzystów.
Potrącenie rowerzysty. Wjechał pod autobus MPK
W poniedziałkowy, wczesny ranek służby zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na ul. Lednickiej w Gnieźnie. Poszkodowany nastolatek, który jechał rowerem, trafił do szpitala.












