Tag: rowerzyści
Kilkanaście osób pojawiło się na nocnym, pierwszym spotkaniu w ramach walki o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.
Rozmawiali o bezpieczeństwie użytkowników ruchu drogowego – przede wszystkim rowerzystów
W minioną środę odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Rowerowego Potencjału Gniezna. Tym razem do udziału zaproszono przedstawicieli służb mundurowych, którzy mają swoje „oko” na rowerzystów i sytuację na drogach w mieście.
Koniec pasa rowerowego – czyli kto ma pierwszeństwo
Od kilku miesięcy na ul. Roosevelta funkcjonuje nowa organizacja ruchu – czy komuś się ona podoba czy nie, to jednak obowiązuje ona wszystkich użytkowników. Jest jednak znak, który budzi pewne wątpliwości co do pierwszeństwa na drodze, dlatego zdecydowaliśmy się go wyjaśnić.
Rower miejski kończy sezon. W tym roku przejechano 345 tys. kilometrów
W tegorocznym sezonie rower miejski wypożyczony aż 158 tys. razy. Miasto zakupiło także nowe jednoślady, w tym takie wyposażone z foteliki dziecięce.
Kręte drogi do rowerowych ścieżek
W ubiegłym tygodniu odbyło się kolejne spotkanie, w ramach którego przedstawiciele środowisk rowerowych mieli okazję porozmawiać o inicjatywach oraz infrastrukturze. To niejako odpowiedź na potrzebę dialogu w kwestii stosowanych w mieście rozwiązań, które dotyczą wszystkich użytkowników dróg.
Zakończyli 5 edycji rowerowego Grand Prix
W minioną niedzielę zawodnicy GST oraz miłośnicy rowerowych wycieczek wzięli udział w ostatnim etapie Rowerowego Leśnego Grand Prix.







