|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Po północy ruszyła rowerowa rywalizacja. Pierwsze setki kilometrów pokonane

Kilkanaście osób pojawiło się na nocnym, pierwszym spotkaniu w ramach walki o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

O północy z 31 maja na 1 czerwca przed napisem „Gniezno” w Parku Piastowskim pojawiło się kilkanaście jednośladów z ich użytkownikami – to dość spontaniczne, choć odnotowane w harmonogramie rowerowych działań spotkanie, które zainaugurowało pierwsze kilometry zmagań o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. 

Podczas jednego z ostatnich rowerowych spotkań pojawił się pomysł rozpoczęcia gnieźnieńskiej edycji właśnie od wyruszenia po północy, kiedy tylko rozpocznie się ogólnopolska rywalizacja. Godzina spotkania była – trzeba przyznać – nieszczególna, a jednak pojawili się zainteresowani, którzy po wspólnym zdjęciu wyruszyli w trasę pokonując wspólnie kilkaset kilometrów wokół Jeziora Jelonek i później na powrotach do swoich domów. Już pierwsze wyniki aplikacji Aktywne Miasta pokazały, że podobne pomysły miały także inne miasta w kraju, gdzie na starcie pojawiło się mniej lub o wiele więcej uczestników. 

Do zmagań może dołączyć każdy jeżdżący rowerem – więcej informacji można odnaleźć w tym miejscu.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.