Tag: szpital dziekanka
Gromada sów, którym najwyraźniej odpowiada klimat panujący na terenie zielonym okalającym pawilony szpitalne „Dziekanki”, została dostrzeżona przez pracowników tej jednostki.
Studenci rozbudzali pasje, by pomóc pacjentkom w wyjściu z nałogu
W poszukiwaniu ścieżki, umożliwiającej wyjście z najróżniejszych nałogów – takie były założenia projektu realizowanego przez studentów gnieźnieńskiego IKE, realizowanego w „Dziekance”.
Druga część parku „Dziekanki” zostanie zrewitalizowana
Wschodnia część zieleńca, otaczającego Szpital „Dziekanka”, zostanie poddana odnowieniu – podobnie jak jego zachodni fragment dwa lata temu.
Tragiczne zdarzenie na terenie „Dziekanki”
Służby wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło w poniedziałkowe przedpołudnie na terenie szpitala „Dziekanka”.
Radni powiatowi apelują ws. dziecięcej psychiatrii. Problem jest jednak systemowy
Od półtora roku w Gnieźnie nie funkcjonuje oddział, w którym udzielane były świadczenia medyczne dla najmłodszych pacjentów, wymagających leczenia psychiatrycznego. Radni powiatowi podjęli apel, ale niestety póki co rokowania w tej sprawie nie wyglądają dobrze.
Ciało mężczyzny odkryte na strychu budynku szpitalnego
W minioną środę w jednym z budynków szpitalnych „Dziekanki” ujawniono ciało mężczyzny. Znajdowało się ono w nieużytkowanym na co dzień pomieszczeniu.
NIK skontrolował dziecięcą psychiatrię. Jest bardzo źle
Najwyższa Izba Kontroli podjęła się wykonania doraźnej kontroli sprawdzającej dostępność i zakres opieki psychiatrycznej oraz psychologicznej dla dzieci i młodzieży w województwie wielkopolskim.
Zakończono rewitalizację parku „Dziekanki”
W ciągu niecałych dwóch lat wykonano prace na terenie parku w zachodniej części szpitala „Dziekanka”. Teraz będzie on otwarty także dla mieszkańców.
Zarząd Województwa: „Są przepisy prawa, którymi się kierujemy”
Sprawa ponownego zatrudnienia Mariusza Sz. w szpitalu „Dziekanka” wzbudziła sporo kontrowersji. Głos w sprawie lekarza, który ma zarzuty brania łapówek od pacjentów, zabrała Paulina Stochniałek z Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
Brał łapówki od pacjentów – wraca do pracy w „Dziekance”
Rok po zatrzymaniu Mariusza Sz., który to jako ordynator jednego z oddziałów szpitala „Dziekanka” miał brać łapówki od pacjentów, podejrzany wraca do lecznicy i będzie ponownie świadczył usługi.
Pacjentka szpitala uciekła z oddziału. Znaleziono ją z obrażeniami – kobieta zmarła
W poniedziałkowy wczesny wieczór służby zostały powiadomione o oddaleniu się ze szpitala „Dziekanka” 27-letniej pacjentki tej lecznicy.










