Przejdź do treści głównej

Tag: zaśmiecanie przestrzeni publicznej

Harcerze nie pozostali obojętni – posprzątali bałagan zalegający na garażach

Dziesiątki butelek i małpek po alkoholu na które nikt nie reagował i harcerze, którzy postanowili zadbać o porządek – w ramach służby jedna z drużyn posprzątała dach garaży przy ul. Budowlanych, na których dosłownie znajdował się „szklany dywan”.

Czytaj dalej

Gnijące, mięsne odpadki rozrzucone w lesie. „Zwykłe, bezczelne chamstwo”

Nieznana osoba rozrzuciła w Lesie Miejskim liczne kawałki pociętego lub obrobionego, ale niezjedzonego mięsa. Na gnijące odpadki natrafiła jedna z osób spacerująca po tym terenie, a miejscowe sołectwo zwraca się z apelem do osoby, która to zrobiła wprost stwierdzając, że to nie jest tylko zaśmiecanie, ale i niebezpieczeństwo dla zwierząt. 

Czytaj dalej

Brud na ulicach miasta. Radni pytają o więźniów i wyciąganie konsekwencji

Miasto musi dołożyć więcej do sprzątania ulic, gdyż jedyna oferta złożona w przetargu jest wyższa od zakładanej. Radni pytają – czy więcej pieniędzy oznacza większy zakres prac i czy można wykorzystać pracę więźniów. Władze miasta przyznają, że praca osób osadzonych jest tańsza, ale trzeba zapewnić dozór oraz wykonać inne obowiązkowe zadania. Tymczasem wiosna za pasem, a na ulicach i chodnikach wciąż zalega sporo piasku i brudu. Niektórzy wskazują, że odpowiednie służby w ogóle nie wyciągają konsekwencji.

Czytaj dalej

Odrażający stan toalety przy cmentarzu. „Serwis był, otworzył drzwi i… pojechał”

Sterta śmieci, butelek i odchodów – w takim stanie znajduje się toaleta przenośna na cmentarzu św. Krzyża. Mieszkaniec, który w tej sprawie do nas napisał, stwierdził krótko: „dramat”. Zarządca przekazał nam, że za tę sytuację odpowiadają osoby z okolicy, które w tym miejscu postanawiają zostawić po sobie takie pamiątki. Toaleta ma wkrótce w ogóle zniknąć.

Czytaj dalej

Wspólnie posprzątali brzeg Jeziora Wierzbiczańskiego

W minioną niedzielę grupa mieszkańców sołectwa Lubochnia, ale także i innych wolontariuszy, wyruszyła w podróż śladami „pozostałości” po tych, którzy zaśmiecają przyrodę. W ciągu kilku godzin napełnili mnóstwo worków najróżniejszymi odpadami, zebranymi w rejonie Jeziora Wierzbiczańskiego. Fakt, że takie inicjatywy trzeba powtarzać, jest chyba znakiem czasu…

Czytaj dalej

Notoryczne podrzucanie odpadów. Niedawno posprzątany teren został ponownie zaśmiecony

Niedzielny ranek jeden z mieszkańców postanowił wykorzystać na… podrzucenie odpadów. Ujęła go kamera, ale mieszkanka Szczytnik Duchownych ma już dość tego widoku, który ciągle się powtarza. „Czas zabrać się za sprawców” – twierdzi.

Czytaj dalej

Wędkarze posprzątali teren wokół „Wenecji”

Pełno butelek po alkoholu, plastiku po napojach oraz wiele innych śmieci – tak opisują swoje działania wędkarze ze „Spławika”. Stowarzyszenie wraz z nastaniem wiosny przeprowadziło akcję sprzątania Jeziora Jelonek. Śmieci zbierano z brzegu i wody, ale nie wiadomo, ile mogło pójść na dno…

Czytaj dalej