Tag: zaśmiecanie przestrzeni publicznej
Dziesiątki butelek i małpek po alkoholu na które nikt nie reagował i harcerze, którzy postanowili zadbać o porządek – w ramach służby jedna z drużyn posprzątała dach garaży przy ul. Budowlanych, na których dosłownie znajdował się „szklany dywan”.
Gnijące, mięsne odpadki rozrzucone w lesie. „Zwykłe, bezczelne chamstwo”
Nieznana osoba rozrzuciła w Lesie Miejskim liczne kawałki pociętego lub obrobionego, ale niezjedzonego mięsa. Na gnijące odpadki natrafiła jedna z osób spacerująca po tym terenie, a miejscowe sołectwo zwraca się z apelem do osoby, która to zrobiła wprost stwierdzając, że to nie jest tylko zaśmiecanie, ale i niebezpieczeństwo dla zwierząt.
Notorycznie podrzucają śmieci – mandaty wpadają jeden za drugim
Tylko w ostatnim czasie ponad 20 osób zostało ujawnionych, jako sprawcy zaśmiecania przestrzeni publicznej. Większość z nich już otrzymała mandaty karne, ale sytuacja wciąż się powtarza w różnych miejscach miasta.
Brud na ulicach miasta. Radni pytają o więźniów i wyciąganie konsekwencji
Miasto musi dołożyć więcej do sprzątania ulic, gdyż jedyna oferta złożona w przetargu jest wyższa od zakładanej. Radni pytają – czy więcej pieniędzy oznacza większy zakres prac i czy można wykorzystać pracę więźniów. Władze miasta przyznają, że praca osób osadzonych jest tańsza, ale trzeba zapewnić dozór oraz wykonać inne obowiązkowe zadania. Tymczasem wiosna za pasem, a na ulicach i chodnikach wciąż zalega sporo piasku i brudu. Niektórzy wskazują, że odpowiednie służby w ogóle nie wyciągają konsekwencji.
Odrażający stan toalety przy cmentarzu. „Serwis był, otworzył drzwi i… pojechał”
Sterta śmieci, butelek i odchodów – w takim stanie znajduje się toaleta przenośna na cmentarzu św. Krzyża. Mieszkaniec, który w tej sprawie do nas napisał, stwierdził krótko: „dramat”. Zarządca przekazał nam, że za tę sytuację odpowiadają osoby z okolicy, które w tym miejscu postanawiają zostawić po sobie takie pamiątki. Toaleta ma wkrótce w ogóle zniknąć.
Wspólnie posprzątali zaśmiecony fyrtel
Teren przy ul. Konopnickiej, który od lat leży pozostawiony „samemu sobie”, po raz kolejny został uprzątnięty w ramach akcji „Sprzątania świata”. W akcji wzięli udział mieszkańcy oraz samorządowcy, urzędnicy i przedstawiciele organizacji proekologicznych.
Wspólnie posprzątali brzeg Jeziora Wierzbiczańskiego
W minioną niedzielę grupa mieszkańców sołectwa Lubochnia, ale także i innych wolontariuszy, wyruszyła w podróż śladami „pozostałości” po tych, którzy zaśmiecają przyrodę. W ciągu kilku godzin napełnili mnóstwo worków najróżniejszymi odpadami, zebranymi w rejonie Jeziora Wierzbiczańskiego. Fakt, że takie inicjatywy trzeba powtarzać, jest chyba znakiem czasu…
Notoryczne podrzucanie odpadów. Niedawno posprzątany teren został ponownie zaśmiecony
Niedzielny ranek jeden z mieszkańców postanowił wykorzystać na… podrzucenie odpadów. Ujęła go kamera, ale mieszkanka Szczytnik Duchownych ma już dość tego widoku, który ciągle się powtarza. „Czas zabrać się za sprawców” – twierdzi.
Wędkarze posprzątali teren wokół „Wenecji”
Pełno butelek po alkoholu, plastiku po napojach oraz wiele innych śmieci – tak opisują swoje działania wędkarze ze „Spławika”. Stowarzyszenie wraz z nastaniem wiosny przeprowadziło akcję sprzątania Jeziora Jelonek. Śmieci zbierano z brzegu i wody, ale nie wiadomo, ile mogło pójść na dno…
Wokół „Wenecji” jest 79 koszy, a śmieci i tak trzeba wyciągać z jeziora
Wiele o wychowaniu oraz mentalności społeczeństwa mówi sposób, w jaki dba się o wspólne otoczenie. Kiedy jedni starają się je utrzymać w porządku, inni ciągle je zaśmiecają.
Migawki z miasta – roczny test sprawności służb
To już kolejny przypadek, który pokazuje, że chyba nie wszystkie fyrtle Gniezna podlegają kontroli miejskich służb. Przy okazji pokazuje, że nie wszystkim mieszkańcom zależy na porządku w ich otoczeniu.
Chleb wyrzucony w parku. „Nie dokarmiajmy nim ptaków”
Kilka dni temu jeden z mieszkańców, idąc przez Park Miejski, zauważył wyrzuconą do pniaka przy stawie sporą ilość starego chleba. Magistrat apeluje, by tego nie robić – szkodzi on ptakom, a sam czyn jest zaśmiecaniem.













