|  Rafał Wichniewicz  |  6 komentarzy

Migawki z miasta – roczny test sprawności służb

To już kolejny przypadek, który pokazuje, że chyba nie wszystkie fyrtle Gniezna podlegają kontroli miejskich służb. Przy okazji pokazuje, że nie wszystkim mieszkańcom zależy na porządku w ich otoczeniu.

W tym przypadku „Migawek z miasta” zaglądamy na ul. św. Wawrzyńca, gdzie od ponad roku (!) przy ulicy stoi wyrzucony fotel. Mebel pojawił się na chodniku, tuż przy jezdni, gdzieś na początku 2023 roku i od tego czasu najwyraźniej nikomu ten niepotrzebny gabaryt nie przeszkadza. A podlega on naszej obserwacji od tego czasu, jako swojego rodzaju „test” – czy komuś w Gnieźnie faktycznie zależy na porządku i w ogóle go pilnuje. 

To kolejny taki przypadek, po opisywanej kilka miesięcy temu lodówce, wyrzuconej jesienią ub. roku na ul. Sienkiewicza, która leżała przez kilka tygodni w otoczeniu kilku urzędów i instytucji (zobacz więcej). W tym jednak przypadku rekord został pobity, bowiem – jak już wskazano – fotel stoi tu od ponad roku, a od jakiegoś czasu znajduje się w nim wiadro, z którego na jezdnię wypadła zaprawa. I ta również leży na ulicy od kilku dni. Czy czekamy, aż góra śmieci urośnie jeszcze bardziej?

Pomijając służby, które powinny monitorować i poganiać do utrzymania porządku na chodnikach, warto zapytać o mieszkańców – czy naprawdę nikomu taki bajzel przed kamienicą nie przeszkadza?

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Xyz
Xyz
18/05/2024 19:55

Zagonić nierobów do sprzątania miasta! Wszędzie porozrzucane papiery folie puszki butelki. Ale nieroby na socjalnym codziennie spotykają się pod ławeczkami i piją alkohol. Policja oczywiście podjeżdża i częstuje darmozjadów papierosami.

wilk
wilk
18/05/2024 14:28

Drużyna bajzlu rządzi od lat to i taki bajzel NIE przeszkadza!! Nie przeszkadzają DZIURY na ulicach,których nawet NIKT nie łata,gdzie są drogowcy,gdzie ich zarząd,który pobrał ogromne premie na koniec zeszłego roku,więc piniędzy ni ma,a KOMUNA z pod znaku KO,Lewizny,ZSL,czy Ujowni się bawi !!!!! KTO jest za te niebezpieczne dziury i ogólny syf na ulicach odpowiedzialny,powinien ponieść surową karę,kiedyś to by była kara chłosty i wygnanie z miasta,a dziś niestety kapuściane głąby wybierają tych samych ludzi
na swoich rad i jak ma się GNIEZNO rozwijać???

Pon
Pon
18/05/2024 13:01

Być może ten fotel służy do odpoczynku osobnikom zmęczonym piciem napojów alkoholowych. I właśnie w trosce o nich nikt go nie usuwa.

zenon
zenon
17/05/2024 21:51

Ta dzielnica jest niebezpieczna więc nasza straż miejska mija ją dużym łukiem .

Jasiu
Jasiu
17/05/2024 10:04

Po raz kolejny widać że straż miejska jest nie potrzebna otrzymuje pieniądze z podatków mieszkańców za nic ujeżdżanie autem

abita
abita
19/05/2024 16:38
Odpowiedź  Jasiu

SM jest bardzo potrzebna, ale powinna sluzyc spoleczenstwu i pomagac zyc,, a niw tylko patrzec, gdzie ukarac i wywyzszac sie.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.