Nagrody dla nauczycieli z miejskich placówek z okazji ich święta

W piątkowe popołudnie swoje obchody Dnia Edukacji Narodowej mieli pracownicy miejskich szkół i przedszkoli. Uroczystość zorganizowana we wspólnym gronie, zgromadziła licznych gości – samorządowców oraz przedstawicieli wszystkich placówek podległych Magistratowi.
Dzień Edukacji Narodowej, zwany zwyczajowo Dniem Nauczyciela, jest okazją do podziękowania za trud wkładany w kształcenie i wychowywanie kolejnych pokoleń. Co roku przy tej okazji odbywa się uroczystość, w trakcie której wręczane są nagrody i wyróżnienia dla osób z tego środowiska.
Podczas piątkowego wydarzenia, zorganizowanego dla pracowników miejskich przedszkoli i szkół podstawowych, nie zabrakło słów uznania i podziękowań. Prezydent Michał Powałowski, w swoim wystąpieniu podkreślił wyjątkową rolę nauczycieli jako przewodników i inspiratorów młodzieży. – To Państwo każdego dnia nie tylko przekazują wiedzę, ale również wychowują, wspierają i kształtują wartości młodych ludzi. Edukacja to inwestycja, której owoców nie da się przecenić – mówił.
Nagrody Prezydenta Miasta Gniezna otrzymali:
- Dyrektorki przedszkoli: Halina Siwka (P2), Dorota Krajniak (P5), Sławomira Mazur (P6), Dąbrówka Langner (P8), Krystyna Bernacka (P9), Anna Imbiorowicz (P10), Sylwia Kryszak-Śmiechowska (P13), Goretta Hanczewska (P14), Ewa Kluczyńska (Żłobek 1).
- Nauczycielki przedszkoli: Dorota Kubalak, Kinga Barlik, Beata Jachowicz, Marlena Stube, Małgorzata Tomkowiak.
- Dyrektorzy szkół podstawowych: Hanna Kowalska (SP5), Elżbieta Zacholska (SP6), Małgorzata Perczak-Rybak (SP7), Marek Machiński (SP8), Dariusz Januchowski (SP9).
- Nauczyciele i wicedyrektorzy szkół podstawowych: Katarzyna Chwalik, Andrzej Duszyński, Laura Leszczyńska, Artur Budziszewski, Beata Rewers-Krawczyk, Sylwia Mielcarek, Aleksandra Kaczmarek, Paulina Pacesz, Natalia Jastrzębska-Soszyńska, Marlena Oszutowska, Natalia Zielińska, Ewa Korzybska, Joanna Konwińska, Beata Socha, Anna Sakiewa, Izabela Wilkosz, Zbigniew Woźniak, Iwona Walkowska, Elżbieta Staszewska, Piotr Adamski, Jerzy Nowak, Agnieszka Puszczykowska-Glapa, Karolina Staszkiewicz, Agnieszka Foerster, Małgorzata Stefańska, Adam Heliasz.
- Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała Justyna Pajkert, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 7.
Przy tej okazji Medal Gnieźnieński trafił do Jany Szubrowej – zastępczyni dyrektora Biblioteki Mahena w Brnie, wieloletniej współpracowniczki Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie i SP3. W ten sposób została doceniona za swoją działalność międzynarodową i promowanie kultury polsko-czeskiej, która zajęła III miejsce w konkursie „Polak Roku we Włoszech i na Świecie” w kategorii „Polak z Wyboru”.
#Tagi
-
dzień edukacji narodowej | gniezno | michał powałowski | nauczyciele | przedszkole nr 1 | przedszkole nr 12 | przedszkole nr 13 | przedszkole nr 14 | przedszkole nr 15 | przedszkole nr 17 | przedszkole nr 2 | przedszkole nr 5 | przedszkole nr 8 | przedszkole nr 9 | szkoła podstawowa nr 1 | szkoła podstawowa nr 10 | szkoła podstawowa nr 12 | szkoła podstawowa nr 2 | szkoła podstawowa nr 3 | szkoła podstawowa nr 5 | szkoła podstawowa nr 6 | szkoła podstawowa nr 7 | szkoła podstawowa nr 8 | szkoła podstawowa nr 9
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.
















