|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Oszust dzwonił do skutku – w końcu znalazł ofiarę

Pomimo komunikatów, apeli powtarzanych od kilku lat, ciągle znajdują się osoby, które naiwnie „nawijają” się na historie podawane im przez oszustów. A tak niewiele trzeba, by uchronić się od straty.

W miniony piątek do mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego ponownie zaczęli wydzwaniać oszuści. Starą metodą „na policjanta” lub inne legendy, namawiali osoby odbierające telefon na konieczność przekazania gotówki „funkcjonariuszowi”. Niestety, znowu udało im się kogoś nabrać i w ten sposób okraść.

– W miniony piątek 27 stycznia pomimo naszych ostrzeżeń znów wzbogacili się o kilkadziesiąt tysięcy. Seniorka uwierzyła, że pomaga policji – informuje KPP Gniezno. Oszuści po raz kolejny wykorzystali starą metodę, w której odbiorca proszony jest o wyciągnięcie pieniędzy z banku i przekazanie ich osobie, która je odbierze.

– Podszywają się pod pracowników banku, służby zdrowia czy policjantów. Pamiętajmy, że sprawcy wymyślają coraz to nowsze metody działania, chcąc wyłudzić od nas pieniądze. Dlatego apelujemy! Każdy kto dzwoni i prosi o pieniądze lub dostęp do naszego konta bankowego to oszust ! Bądźmy rozważni i ostrożni wpuszczając nieznajomych do swojego domu – informują policjanci.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.