|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Ekonomik z tytułem „Szkoły promującej aktywny styl życia”

ekonomik z tytulem szkoly promujacej zdrowy styl zycia
zdjęcia nadesłane

W miniony czwartek w Kaliszu podsumowano wojewódzki konkurs „Aktywna Szkoła”, organizowany przez Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystki.

Celem konkursu było wyróżnienie szkół oferujących wszystkim uczniom ciekawe programy wychowania fizycznego i sportu, odnoszące się do wszelkich form aktywności fizycznej realizowanych przez wszystkich uczniów w szkole, a nie tylko sportu.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie zajął II miejsce w kategorii „Szkoła Ponadpodstawowa Promująca Aktywny Styl Życia” i otrzymał tytuł „Szkoły promującej aktywny styl życia” oraz nagrodę finansową w wysokości 3.000,00 zł (trzy tysiące złotych). Pod uwagę brano osiągnięcia Ekonomika w zakresie propagowania nie tylko codziennej aktywności fizycznej, ale także osiągnięcia sportowe – w tym m.in. cheerleading. 

W imieniu Szkoły nagrodę odebrała pani dyrektor Anna Kamzela-Bilska oraz nauczycielki wychowania fizycznego Joanna Olszewska-Kowalska i Wioletta Nowaczyk w towarzystwie szkolnego zespołu Dance&Cheer. Uczennice Ekonomika uświetniły uroczystość swoim występem.

Jest to nowy konkurs w Polsce. Uczestnikami konkursu były szkoły wszystkich typów na terenie całego kraju. Każda szkoła mogła ubiegać się o tytuł „Szkoła promująca aktywny styl życia”.  Zwycięskie szkoły otrzymują tytuł tylko raz i w następnych latach mogą także wystartować w konkursie, ale nie otrzymują tytułu ponownie.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.