|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Strażacy podsumowali działania w minionym roku

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się coroczna odprawa, podczas której podsumowano działania podejmowane w minionym okresie przez gnieźnieńską jednostkę.

Wydarzenie jest okazją do spotkania się strażaków z samorządowcami i instytucjami, które są odpowiedzialne za inne obszary bezpieczeństwa w naszym powiecie. W trakcie odprawy, którą poprowadziła bryg. Marta Kacprzycka, komendant powiatowy PSP Gniezno, przedstawiono dane za ubiegły rok – nie tylko jeśli chodzi o interwencje, ale także podjęte inwestycje czy inne działania.

– Ten rok był bardzo intensywny, szybki, ale dający także dużo zadań, które udało się zrealizować przez ten czas. Powoduje to, że komenda dalej się realizuje, rozwija i będziemy to kontynuować. Wśród najważniejszych zadań był montaż instalacji fotowoltaiczna, modernizacja budynku biurowego, dostaliśmy dofinansowanie do wyposażenia sali edukacyjnej Ognik – wymieniała bryg. Marta Kacprzycka.

W 2023 roku podjętych zostało 1583 działań, z czego 1065 były to tzw. miejscowe zagrożenia, 227 stanowiły fałszywe alarmy, a 291 pożary. Dla porównania w 2022 roku odnotowano 1875 działań, a więc o 300 więcej, z czego 1295 były to miejscowe zagrożenia, 227 fałszywe alarmy i 353 pożary. Widać więc, że jest tendencja spadkowa – o około 15%. 

W trakcie spotkania wskazano też inne działania, jakie podejmowali strażacy poza tymi „widocznymi” akcjami – jak szkolenia, edukacja, kontrole itp. Podziękowano także za współpracę samorządowcom oraz pozostałym formacjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo – Policji oraz Straży Miejskiej.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.