|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Oszukał ją „lekarz”. Straciła pieniądze oraz wątpliwą znajomość

Po raz kolejny w ostatnim czasie na terenie naszego powiatu doszło do oszustwa „matrymonialnego”. Co ciekawe, wymyślona legenda była podobna do poprzedniej.

Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie poinformowała o zgłoszeniu, jakie zostało przekazane funkcjonariuszom w ostatnim czasie.

– 66-latka za pośrednictwem jednego z komunikatorów poznała mężczyznę, który podawał się za lekarza chirurga pełniącego misję w Syrii. Gnieźnianka przez miesiąc prowadziła korespondencję z mężczyzną, który w pewnym momencie zaczął prosić kobietę o pomoc. Antonio Rafael, bo tak się przedstawiał, chciał przylecieć do Polski do poznanej w sieci 66-latki. Mężczyzna dodał, że brakuje mu jednak pieniędzy, gdyż ma problem z wypłatą własnych środków. Za namową oszusta kobieta przesłała mu (w sumie w czterech przelewach) 14 000 tysięcy złotych, po czym zorientowała się, że została oszukana – informuje KPP Gniezno. Policjanci apelują o rozsądek w kontakcie z nieznajomymi – zazwyczaj w przypadku takich rozmów, prośby o pieniądze mogą się pojawić po dłuższym czasie znajomości, kiedy czujność jest już uśpiona, a uczucia (nierzadko) rozbudzone.

Teraz policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości sprawcy, ale to nie pierwsza tego typu sytuacja w ostatnim czasie. Podobne zgłoszenie miało miejsce na początku grudnia 2023 roku. W tamtym przypadku oszust podawał się za polskiego lekarza, pracującego na Ukrainie. 40-letnia kobieta, by umożliwić mu wykonanie przelewu 50 tys. dolarów, przekazała mu w sumie na różne opłaty 9 tys. złotych – zanim zorientowała się, że została oszukana.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.