|  Rafał Wichniewicz  |  5 komentarzy

Do Gniezna przywieziono osuszacze i wentylatory do pomocy

Czterdzieści urządzeń, które mają za zadanie wesprzeć mieszkańców Gniezna w usuwaniu skutków ulewy, przyjechały dzisiaj do miasta.

Urządzenia zostały wynajęte w prywatnej firmie przez wiceministra Michała Kołodziejczaka i trafiły już do Gniezna. Mają one pomóc tym osobom, które najbardziej tego potrzebują, by powrócić do normalności po ulewie, która przeszła nad miastem 20 maja br.

– Dziękuję z tego miejsca strażakom, wojskowym, harcerzom, którzy pomagali i wykonali oni swoją pracę, ale teraz trzeba osuszyć budynki. Dlatego zdecydowałem się wynająć 20 specjalnych osuszaczy i 20 wentylatorów, które wspomagają pracę tych osuszaczy, aby te budynki, które zostały zalane, są mokre, by mogły jak najszybciej wyschnąć i mogły wrócić do użytku dla mieszkańców – powiedział Michał Kołodziejczak, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

– Woda z ulic już zeszła, ale problem mają nasi mieszkańcy, bo tam gdzie woda stała w piwnicach została wypompowana lub jeszcze jest pompowana, to te budynki są mokre i trzeba je osuszać. W związku z tym ta inicjatywa, podjęta przez pana ministra, żeby zorganizować urządzenia do osuszania, to jesteśmy bardzo wdzięczni – przekazał prezydent Michał Powałowski.

Jak przekazano, urządzenia będą dysponowane do mieszkańców, którzy będą tego potrzebowali. Można się w tej sprawie kontaktować z Zarządzaniem Kryzysowym w Urzędzie Miejskim – pod numerem telefonu 61 426 04 503. Po sporządzeniu listy potrzebujących, osuszacze i wentylatory będą wysyłane przez wynajętą w tym celu firmę.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
seniiora
seniiora
23/05/2024 16:18

Co ten Kolodziejczak tak ukochal nasze miasto? Poziom rzeczywiscie elektaratu!

Max
Max
21/05/2024 23:05

Kto go do miasta wpuścił

Kuntakinte
Kuntakinte
21/05/2024 20:36

Dmuchawy do zamków dmuchanych dla dzieci ha ha ha ha

ul Klonowa
ul Klonowa
23/05/2024 14:38
Odpowiedź  Kuntakinte

Lepsza alternatywa?

Jacek
Jacek
21/05/2024 19:24

Policja i straż pożarna robiły tylko zamęt podczas ulewy blokując skrzyżowania zamiast zablokować wiazd do miasta NIE chce mi się pisać beznadziejną akcja służb© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.