|  MN (opr)  |  1 komentarz

Rusza rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Gnieźnianie biorący udział w treningu przygotowującym do miesięcznych zmagań na jednośladach zostali już nagrodzeni, a przed nami główne „ściganie” się z innymi miastami, biorącymi udział w ogólnopolskich zmaganiach.

1 czerwca rozpocznie się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Polega ona na rejestrowaniu przejechanych jednośladem kilometrów za pomocą aplikacji, dzięki której użytkownicy mogą wspólnie „zbierać” punkty na jedno konto – dla Gniezna. Przed rowerzystami spore wyzwanie, które zakończy się 30 czerwca.

W poprzednich pięciu edycjach Gniezno zajęło dwukrotnie miejsce czwarte i trzykrotnie miejsce trzecie (w ubiegłym roku rywalizując z 62 miastami). Mieszkańcy nie będą więc zwlekać: 1 czerwca, minutę po północy spod napisu Gniezno w Parku Piastowskim od strony ul. Poznańskiej wystartują, by symbolicznie rozpocząć rywalizację i pokonać wspólnie kilka okrążeń wokół Jeziora Jelonek.

Również 1 czerwca o godzinie 13:30 ruszy rowerowy rajd z okazji Prezydenckiego Dnia Dziecka (Szkoła Podstawowa nr 12 – osiedle Kazimierza Wielkiego). Tu także dołączyć się można do zabawy i kręcić kilometry dla Gniezna. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację @aktywnemiasta, zarejestrować się, wybrać Gniezno i pokonywać kilometry na rowerze jadąc do pracy, do szkoły, na spotkanie ze znajomymi, czy na zakupy.

Od samego początku akcji przyświeca cel zachęcania do korzystania z roweru na co dzień, nie tylko w czerwcu, ale przez cały rok. Co nas wyróżnia jako Gniezno w tej rywalizacji? Dwa wyzwania.

Pierwsze z nich związane jest z obchodami 1000. rocznicy koronacji pierwszych królów Polski i nosi nazwę „Rowerowa Królowa i Król miesiąca”. Dotyczy wszystkich biorących udział w RSP Miast i Gmin. Nagrodą dla triumfatorów będzie pobyt w Gnieźnie. Nagrodzonych zostanie łącznie 6 osób w różnych kategoriach wraz z osobami towarzyszącym. Partnerami przedsięwzięcia są: Hotel Pietrak, Hotel Ibis, Hotel AWO, Hotel Słowianin. Szczegóły i regulamin na stronie gniezno.eu

Druga aktywność „Kręcimy dla Gniezna” jest dedykowana wszystkim uczestnikom, którzy wybiorą Gniezno w aplikacji Aktywne Miasta. Nagrody fundują sponsorzy lokalni: Velux, Bank Spółdzielczy Gniezno, Bimex, CH Galeria Gniezno, Sklep Polski, PEC. Szczegóły i regulamin na stronie gniezno.eu

Za nami już trening przygotowujący do RSP, w którym Gniezno zajęło szóste miejsce pokonując 163 799 km. Ogromnym sukcesem są wyniki dwóch gnieźnian, którzy podczas treningu (od 21 marca do 21 maja) zajęli: 2. miejsce – Leszek – 8913 km i 3. miejsce – Witosław – 8882 km. Należą im się ogromne gratulacje! Z pewnością vouchery przekazane od Tropsport – Hurtownia Sportowa i L-BIKE Serwis przydadzą się im przed kolejnymi wyjazdami.

Sukces Gniezna w dotychczasowych edycjach RSP, ale i wynik tegoroczny nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie lokalnych jednostek i samorządów, którym organizatorzy ogromnie dziękują. Są to: Powiat Gniezno, Gminy: Gniezno, Witkowo, Kłecko, Czerniejewo, Mieleszyn, Łubowo, Niechanowo, Spółdzielnia Mieszkaniowa, Firma Hazay (której rower cargo jest niezastąpiony), Zawieja Sad, MOK i gnieźnieńska Biblioteka.

Wydarzenia rowerowe w czerwcu organizują: Stowarzyszenie Aktywne Dalki, Klub Altom, L-BIKE Serwis, Gnieźnieńskie Tripy Rowerowe i wiele, wiele innych podmiotów, o czym będziemy można poczytać w kolejnych informacjach.

Miasto Gniezno dziękuje też lokalnym redakcjom za objęcie akcji patronatem medialnym. Program wydarzeń dostępny jest także na profilu Gniezno na Kole oraz udostępniany będzie przez aplikację.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
29/05/2024 17:54

Żenada, każdy prezydent Gniezna zajmuje się nie tym co trzeba zrobić dla tego miasta. W Gnieźnie tylko seniorzy którzy mają dobrą emeryturę są szczęśliwi bo mają gdzie pospacerować i kawy się napić. Ja się pytam gdzie tutaj są miejsca pracy ? Jak ludzie mają w tym mieście żyć skoro nie ma zakładów pracy a te które są płaca minimalna krajowa jak już zlitują się zatrudnić człowieka ? Pytałem o to nie raz i do dziś nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi. Tylko sklepy, dziwne parki handlowe w których nic nie ma. Młodzi są zmuszani do wyjazdu do Poznania lub za granicę w celach zarobkowych. PRACA U PODSTAW mówi to coś panu Prezydencie ?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.