|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Miejska Rada Seniorów rozpoczęła kolejną kadencję

źródło: Urząd Miejski

W miniony piątek odbyło się pierwsze posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów nowej kadencji, która trwać będzie do 2029 roku.

Instytucja ta ma formę społeczną i doradczą w celu reprezentowania starszych mieszkańców oraz ich potrzeb. W tym roku rozpoczęła się trzecia kadencja Miejskiej Rady Seniorów, a 9 lipca miało miejsce pierwsze spotkanie. W jego trakcie zastępca prezydenta Łukasz Muciok wręczył wszystkim zebranym zaświadczenia o wyborze, gratulując pełnionej funkcji. 

Dalszym punktem posiedzenia był wybór przewodniczącego, którym został Henryk Kot, wiceprzewodniczącą Danuta Wiśniewska, a sekretarzem Ewa Bjørklund.

Pełen skład Miejskiej Rady Seniorów na lata 2024-2029: Monika Bartkowiak (Przedstawiciel osób starszych), Ewa Bjørklund (Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Concordia”), Bożena Błaszak (Gnieźnieński Klub Seniora), Anna Brodnicka (Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Międzygminny w Gnieźnie), Halina Dyc (Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno – Kulturalne Promyk – Gniezno), Aleksander Juruś (Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan), Henryk Kot (Profilaktyczny Klub Seniora „RADOŚĆ”), Małgorzata Najmowicz (Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Zarząd Oddziału Rejonowego w Gnieźnie), Maria Sękowska-Malinger (Koło Seniora „Złota Jesień”), Jan Socha (Towarzystwo Miłośników Gniezna), Ewelina Tyloch (Przedstawiciel osób starszych), Danuta Wiśniewska (Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku), Krystyna Żok (Stowarzyszenie „Wielkopolanie”).

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Józef
Józef
12/07/2024 07:41

To może Rada Seniorów zajęłaby się tematem ulgi lub zwolnienia seniorów z opłat od ,,śmieci i wody,, Czy jesteśmy gorsi od seniorów z innych miast? Życzę powodzenia w realizacji zadań które ,,ocieplą ,, codzienne ciężkie źycie seniorów .

emeryt
12/07/2024 15:29
Odpowiedź  Józef

A z jakiej racji? Seniorzy mają niezłe emerytury, jeżeli ich się zwolni, to inni zapłacą więcej. W życiu nie ma nic za darmo. A w ogóle.to trzeba było pracować te 40 lat, to dzisiaj by się jako tako żyło!

Marek
Marek
12/07/2024 07:26

No zobaczymy, co będzie słychać na temat …….”pracy” tej rady w ciągu całej pięcioletniej kadencji.?? Zobaczymy czy nie zobaczymy jakie tematy konsultował z nią Prezydent Miasta i co wspólnie „uradzili” ??. . A może dowiemy się ponownie o istnieniu tej rady w dzień zakończenia jej kadencji ?



© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.