|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

49-latek unikał wezwań. Teraz codziennie musi dmuchać w alkomat na Policji

49-letni mieszkaniec Gniezna, który na swoim koncie wykazywanie się wyjątkowej niesubordynacji wobec przepisów prawa, teraz został zobligowany do codziennego stawiania się na komendzie.

Cała historia miała swój początek w grudniu 2023 roku, o czym zresztą informowaliśmy. Mieszkanka Gniezna uniemożliwiła wówczas jazdę mężczyźnie, który będąc wyraźnie pod wpływem alkoholu, chciał ruszyć autem spod sklepu przy ul. Kłeckoskiej. Kierowca uciekł, ale policjanci zatrzymali go dwie ulice dalej. Miał 2,4 promila alkoholu w organizmie.

– Policjanci wszczęli dochodzenie, mężczyzna jednak nie przyznawał się do popełnienia czynu. Stróże prawa zabezpieczyli monitoring sklepowy, który potwierdził, że przyjechał pod sklep Mercedesem. Została również sporządzona opinia toksykologiczna zawierająca badanie retrospektywne na zawartość alkoholu. Pozwoliła ona na zweryfikowanie poprawności ustaleń wskazujących na to, że w momencie popełnienia czynu 49-latek był nietrzeźwy – informuje KPP Gniezno. 

Sprawa wydawałaby się oczywista, ale 49-latek nie stawiał się na wezwania i to trzykrotnie. Kiedy przyszedł półtora miesiąca po pierwszym wezwaniu, pojawił się… nietrzeźwy. W badaniu stwierdzono 2,3 promila. Prokurator zdecydował o zatrzymaniu go w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych na 48 godzin do wytrzeźwienia, a następnie zarządził o przymusowym doprowadzeniu do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policji z obowiązkiem stawiennictwa w komendzie policji 7 razy w tygodniu i badania stanu trzeźwości, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe – informują policjanci. 

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a przy takim podejściu do sprawy, 49-latek powinien dostać nauczkę.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektywny
Obiektywny
01/06/2024 08:44

Państwo policyjne miliony kradną i nic a tu pokazują jak się poniewiera ludzi.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.