|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

„Powroty” Galerii A, B i C już od 7 lutego w MOK

Miejski Ośrodek Kultury już od niemal pół roku ponownie funkcjonuje w swojej siedzibie przy ul. Łubieńskiego 11, podobnie sytuacja ma się z Galerią Miejską Po sukcesie wystawy dotyczącej twórczości Janusza Chlasty, MOK zaprasza na wernisaż wystawy „Powroty”.

Wracając do wyremontowanych przestrzeni MOK-u oraz zgodnie z założeniami wizji i misji ośrodka, przychodzi czas, aby pochwalić się dziedzictwem Miejskiego Ośrodka Kultury. A to nie tylko wyremontowane wnętrza, ale także działalność artystyczna, która dziesięciolecia wstecz wpływała na kulturę naszego miasta. Doświadczyli jej nasi dziadkowie i rodzice.

– Obecnie sięgamy po kolekcję obrazów, która pozostała po kolejnych gnieźnieńskich galeriach związanych z ośrodkiem kultury. Wystawa może zaskoczyć – dla części zwiedzających, będą to nic nieznaczące stare obrazy, porządnie nadgryzione zębem czasu, dla innych wspomnienia i wspaniała historia. Większość obrazów ma już pół wieku. Artyści, którzy je stworzyli wyznaczali w swoich czasach nowe trendy. Nie bali się eksperymentować z materią, tworzyć performance, czy projektować formy przestrzenne. Wystawa będzie uwalniać różne emocje (od zachwytu, po zdziwienie). Przedstawione zostaną prace artystów znanych, którzy odcisnęli swoje piętno na polskiej sztuce XX wieku – informują organizatorzy.

Od 1967 roku przez pięć lat prężnie działała Galeria A. Z odnotowanych w galerii artystów, których udział warto podkreślić, to: Jan Berdyszak, Jan Dobkowski, Tadeusz Kalinowski, Norbert Skupniewicz, Andrzej Urbanowicz czy Henryk Waniek. W ramach Galerii B wystawiali teoretycy sztuki: Jerzy Rosołowicz, Tadeusz Kantor, Witkacy. Pod szyldem Galerii C prezentowało się dwoje artystów: Ewa Benesz i Marek Sobociński.

Funkcjonowanie tych trzech galerii zamknęło się w przedziale lat 1967 do 1981 roku. Teraz w ramach wystawy „Powroty” będzie można je ponownie obejrzeć. Otwarcie nastąpi 7 lutego br. o godzinie 18 w galerii MOK (przyziemie). Wstęp na wernisaż jest wolny, a wystawę będzie można oglądać do końca marca br.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.