Przejdź do treści głównej

Tag: krzysztof ostrowski

Poseł dalej o FOH-u: „trzeba dymisji pana Hena”

Poseł Zbigniew Dolata po raz kolejny stwierdził, że gnieźnieński Szpital poprzez działania zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Mateusza Hena zamienił się w stajnię Augiasza i Zarząd Powiatu ma doprowadzić do jego dymisji. W mniemaniu parlamentarzysty, obecna sytuacja godzi w bezpieczeństwo mieszkańców i pacjentów, ale jako swój sukces odczytuje to, że firma Medsfera nie wystartowała w konkursie na świadczenie usług na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Czytaj dalej

WIPH apeluje o poziom debaty publicznej i nieszkodzenie firmom prowadzącym działalność

Publiczne wystąpienie posła Zbigniewa Dolaty, w którym padły zarzuty pod adresem Mateusza Hena, dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie oraz powiązanej z nim firmy Medsfera, wywołało szeroką dyskusję w przestrzeni lokalnej. W toczącej się debacie głos zabrała również Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa oddział w Gnieźnie, apelując o merytorykę i ochronę wolności działalności gospodarczej.

Czytaj dalej

Radni w obronie zastępcy dyrektora Szpitala

Kilka dni po tym, jak w przestrzeni medialnej wybrzmiały słowa posła Zbigniewa Dolaty, uderzającego w dyrektora ds. lecznictwa Mateusza Hena oraz funkcjonowanie Szpitala, do sprawy odniosły się jeszcze osoby, pod których adresem parlamentarzysta skierował swoje zarzuty – m.in. o współudział w „chronieniu” wspomnianego lekarza oraz współpracę w tym zakresie z innymi osobami z samorządu. Krzysztof Ostrowski uważa, że tamte wypowiedzi nie licują z prawdą oraz tym, co się dzieje w Szpitalu.

Czytaj dalej

Inwestycje, szpital, ale także stanowiska i hejt. Budżet powiatu po dyskusji został przyjęty

Radni powiatowi zdecydowali dzisiaj o finansach powiatu na 2026 rok. Głosami większości został on przyjęty, ale pojawiły się głosy przeciwne, odnoszące się do niektórych aspektów zarządzania czy to środkami czy też instytucjami. Nie zawsze przemawia za tym polityka, ale głos rozsądku, choć na to również każda strona ma inne spojrzenie.

Czytaj dalej

W centrum stanie „Kolumna Koronacyjna”. Ma upamiętnić 1000. rocznicę

Przy wsparciu Miasta Gniezna, staraniem Gnieźnieńskiego Komitetu Pamięci, a także zebranym środkom prywatnym oraz sponsorów, w centrum miasta stanie pomnik upamiętniający 1000. rocznicę koronacji. Ma to być trwała forma upamiętniająca wydarzenie sprzed dziesięciu wieków.

Czytaj dalej

Nabór do liceów będzie mocno ograniczony. Radni apelują, Starostwo podtrzymuje decyzję

Mniej nie tylko uczniów, ale też mniej oddziałów w liceach. Czy będzie to próba zachęcenia do pójścia do szkoły zawodowej lub technikum czy raczej placówki prywatnej? Radni Ziemi Gnieźnieńskiej apelują do Starostwa o mniej radykalną zmianę w systemie naboru do szkół średnich.

Czytaj dalej

Przybywa niezaszczepionych dzieci. Widmo kary przekonuje jednak część rodziców

W ciągu ostatnich lat w naszym powiecie prawie dwukrotnie wzrosła liczba dzieci, które nie są zaszczepione obowiązkowymi szczepieniami. Wobec wszystkich kierowane są wnioski o postępowanie administracyjne, które kończy się karą, a ich widmo część z nich składania do tego, by jednak zaszczepić dziecko przeciwko chorobom.

Czytaj dalej

Powiatowe szkoły: najpierw szum, a potem deklaracja. „Chcemy podnieść jakość kształcenia”

Pod koniec czwartkowej sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, wybrzmiała dyskusja na temat sytuacji nauczycieli szkół średnich, pracujących z uczniami w grupach. Wokół tego pojawiło się sporo wypowiedzi, ale i padła deklaracja starosty – grupy w języku angielskim pozostaną.

Czytaj dalej

Klasy z limitem uczniów. Nauczyciele boją się utraty pracy

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego postanowił ograniczyć ilość przyjmowanych uczniów w podległych mu szkołach do 24 osób. Nauczyciele, którzy pracują z nimi w grupach, obawiają się zwolnień. Starostwo przyznaje, że patrząc na demografię – i tak jest to nieuniknione. Pojawiają się też głosy o możliwym pogorszeniu poziomu nauki w takiej sytuacji.

Czytaj dalej

„Chcemy, aby przekazano, w jakim kierunku ma iść rozwój miasta”

Sprawa wygaszenia Przedszkola nr 17 to preludium problemów, które czekają Gniezno. Radni opozycyjni z Ziemi Gnieźnieńskiej przestrzegają, że w najbliższych latach trzeba będzie także tak samo wygasić jedną ze szkół podstawowych, ale o tym się nie informuje, bo ich zdaniem – póki co – nie ma wizji dla tego, jak miasto ma funkcjonować w przyszłości. 

Czytaj dalej