Tag: mks pr
MKS PR okrył się smutkiem i żalem – informuje gnieźnieński klub. Zmarł Dawid Nowak, ratownik medyczny, który wielokrotnie zabezpieczał imprezy sportowe tej drużyny, ale także innych zawodów odbywających się w regionie.
Piotrcovia pokonuje MKS PR
Coraz lepiej spisuje się w rozgrywkach ORLEN Superligi zespół piłkarek ręcznych Piotrcovii. Drużyna, którą prowadzi Horatiu Pasca, po słabym początku sezonu zaczyna odrabiać dystans do czołowych zespołów. W meczu 14. kolejki piotrkowianki pokonały we własnej hali wyżej notowany MKS URBIS Gniezno 31:25 (15:16).
Derby dla Kalisza
Po emocjonujących Derbach Wielkopolski i walki do ostatniej minuty spotkania, po raz pierwszy w tym sezonie po zwycięstwo sięgnęły kaliszanki. Zespół z Kalisza od początku kontrolował przebieg spotkania i ostatecznie wygrał 30:32 (14:19).
Zwycięstwo MKS PR w Gliwicach
MKS URBIS Gniezno wywiózł komplet punktów z Gliwic wygrywając 24:29 (10:13), a kluczem do zwycięstwa dla wielkopolskiej drużyny było uniknięcie kryzysu w ostatnich minutach i serii traconych bramek, które były tak kosztowne w ostatnich przegranych.
Pszczoły awansują dalej
Gnieźnianki podróż do Polski spędzą w bardzo dobrych nastrojach. Żółto-czarnym udało się odrobić stratę z nawiązką i to one mogą się cieszyć z awansu do ćwierćfinału Pucharu Europejskiego EHF.
Jubileuszowa, dwudziesta gala gnieźnieńskiego sportu za nami
Jak co roku przyszedł czas na podsumowanie osiągnięć zawodników klubów sportowych z Gniezna – tak też było w miniony piątek 17 stycznia w hali widowiskowo-sportowej. Po raz 20. wręczono tam nagrody dla najlepszych zawodników, drużyn, działaczy i trenerów za 2024 rok.
Do ostatnich sekund trwała walka o zwycięstwo
W emocjonującym meczu 1/8 finału Pucharu Europejskiego European Handball Federation, Pszczoły stoczyły zaciętą walkę z hiszpańskim zespołem ESP Caja Rural Aula Valladolid. Spotkanie rozegrane w hali im. M. Łopatki zakończyło się minimalną porażką MKS-u URBIS Gniezno 33:34.
O zaliczkę z Hiszpankami
Chociaż kolejne ligowe spotkanie czeka na gnieźnianki w przyszłym tygodniu, to Żółto-czarne nie będą miały dużo czasu na odpoczynek. Już w najbliższą sobotę powrócą do rozgrywek Pucharu Europejskiego EHF, aby zmierzyć się z hiszpańską drużyną – Caja Rural Aula Valladolid.
Udany rewanż Energi Start Elbląg
Tuż przed meczem było wiadomo, że zapowiada się hit tej serii. Ligowi sąsiedzi z Gniezna i Elbląga nie dali plamy. Mecz był zacięty, emocjonujący a sytuacja na tablicy wyników zmieniała się niczym w kalejdoskopie.
Dreszczowiec w Gnieźnie dla Lublina
Po zaciętej walce, która trwała przez całe spotkanie. Ostatecznie to zawodniczki zespołu 22-krotnych Mistrzyń Polski wywożą trzy punkty z pierwszej stolicy Polski.
MKS PR powraca do gry po przerwie
Po okresie świątecznym oraz Mistrzostwach Europy, czas powrócić do zmagań w ramach ORLEN Superligi Kobiet. Już w najbliższą niedzielę reprezentantki z pierwszej stolicy Polski zmierzą się z zawodniczkami MKSu FunFlooru Lublin.
Gnieźnieńska Akademia Przyszłości Piłki Ręcznej
W ramach projektu „Gnieźnieńska Akademia Przyszłości Piłki Ręcznej”, Miejski Klub sportowy Piłki Ręcznej zorganizował cykl regularnych treningów piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży. Akademia MKS PR Gniezno to miejsce, gdzie młodzi pasjonaci sportu mogą rozwijać swoje umiejętności i cieszyć się aktywnością fizyczną w przyjaznej atmosferze.













