Tag: mks pr
Doświadczenie KPR Gminy Kobierzyce ponownie wzięło górę, i mimo historycznego awansu gnieźnianek do 1/4 finału ORLEN Pucharu Polski Kobiet, to właśnie na tym etapie Pszczoły kończą swoją przygodę z edycją 2023/24.
Lubinianki nadal zbyt silne
W drugiej serii rundy finałowej ORLEN Superligi spotkały się MKS URBIS Gniezno i KGHM Zagłębie Lubin. Faworytkami, bez wątpienia były aktualne Mistrzynie Polski, choć początek meczu dał miejscowym kibicom dużo nadziei. Ta jednak nie trwała zbyt długo. KGHM Zagłębie przejęło kontrolę w meczu i nie oddało jej do końca.
Pszczoły przed starciem z mistrzyniami Polski
Kolejna trudna przeprawa czeka na gnieźnianki już w najbliższy wtorek. Do pierwszej stolicy Polski przyjedzie zespół z Lubina, który w tym sezonie przegrał tylko jedno spotkanie.
Wicemistrzynie górą
Po wyrównanym początku spotkania, gnieźnianki ulegają wicemistrzyniom kraju. MKS FunFloor Lublin wygrywa 37:31.
Raport medyczny MKS PR przed rundą finałową
Kontuzje nie ominęły składu MKS URBIS, i przed rozgrywkami Grupy Mistrzowskiej, Żółto-czarne pozbawione są trzech podstawowych zawodniczek. Oprócz wyeliminowanej z gry na dłużej Justyny Świerżewskiej, urazy leczą Martyna Matysek i Żaneta Lipok. Mimo niepokojących prognoz, do składu wróciła natomiast Malwina Hartman.
Wielkie emocje do samego końca
W 18. kolejce ORLEN Superligi Kobiet spotkały się MKS URBIS Gniezno i Handball JKS Jarosław. Przed meczem, w obu ekipach panowały jednak inne nastroje.
Ostatnie spotkanie rundy zasadniczej
Karty dla obu ekip mierzących się w najbliższą sobotę zostały już rozdane. Wiadomo, że gospodynie – MKS URBIS Gniezno zagrają w grupie mistrzowskiej, a ich nadchodzące rywalki z Jarosławia powalczą o utrzymanie się w lidze w grupie spadkowej.
Faworytki górą
Bez wątpienia faworytkami dzisiejszego spotkania były gospodynie. Mimo, że trzy ostatnie spotkania dały gnieźniankom tylko dwa punkty do tabeli ORLEN Superligi, to właśnie gospodynie wydawały się jednoznacznie silniejsze przed pierwszym gwizdkiem. Żółto-czarne wypełniły zadanie i zwyciężyły, mimo że mecz był trudny i pełny emocji.
Juniorki MKS PR z awansem do FINAL4
Trzydniowe zmagania w ramach Mistrzostw Polski Juniorek zakończyły się fenomenalnie dla MKS PR Gniezno. Gnieźnianki nie przegrały żadnego spotkania i awansowały do tak zwanej FINAL4.
Umocnić się na 4. miejscu
Zdobycie pełnej puli dla jednej z drużyn będzie oznaczało umocnienie się na 4. miejscu, natomiast dla drugiej, że walka o czołową szóstkę jeszcze się nie zakończyła. W najbliższym meczu MKS URBIS Gniezno podejmie u siebie drużynę z Lwowa.
„Tylko” punkt
Po zaciętej końcówce i konkursie rzutów karnych, górą w spotkaniu 15. serii ORLEN Superligi była drużyna z Elbląga.
Doświadczenie rywalek wygrało
Tym razem nie było w Gnieźnie niespodzianki. Faworytki tego spotkania rozstrzygnęły je na własną korzyść. Trzecia siła ligi mimo wyrównanego początku spotkania przejęły inicjatywę, której nie oddały do końca rywalizacji. Ekipa z Dolnego Śląska pokonuje MKS URBIS Gniezno 33:29.













