Tag: mks pr
Z dwoma rywalami z ORLEN Superligi Kobiet oraz reprezentującą Ligę Centralną drużyną z Poznania zmierzą zawodniczki MKS URBIS Gniezno w kolejnym turnieju towarzyskim. Tym razem, będzie to, rozgrywany w domowej hali, Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna.
MKS PR zainauguruje sezon w Gnieźnie. Na początek Mistrzynie Polski
Znana jest już data pierwszego meczu gnieźnianek w sezonie 2023/24. ORLEN Superliga Kobiet zawita do Gniezna już we wtorek 5 września, a na sam początek MKS URBIS zmierzy się z Mistrzyniami Polski.
Domowy test MKS PR z Zagłębiem
Zawodniczki MKS URBIS Gniezno mają za sobą kolejny, przedsezonowy sparing. Rywalkami gnieźnianek były Miedziowe, czyli Mistrzynie Kraju – Zagłębie Lubin. Sparingowa rywalizacja zakończyła się zwycięstwem gości 38:28.
Pszczoły wyruszają na obóz
W słowackich Michalovcach, po raz pierwszy w historii klubu poza granicami Polski, gnieźnieńskie Pszczoły rozpoczną jutro obóz szkoleniowy, będący kolejną częścią przygotowań do nadchodzącego sezonu PGNiG Superligi Kobiet. Tydzień wypełniony treningami zwieńczą pierwsze tego lata sparingi. W piątek i sobotę Żółto-czarne rozegrają mecze kontrolne ze słowackimi drużynami, a wracając do Gniezna zahaczą o Lublin, gdzie sprawdzą formę aktualnych Wicemistrzyń Polski.
MKS PR poznał terminarz sezonu 2023/24
Władze PGNiG Superligi Kobiet opublikowały terminarz zbliżających się rozgrywek. MKS PR Urbis rozpocznie sezon 9 września domowym spotkaniem z hegemonem ubiegłego sezonu, Zagłębiem Lubin.
Pszczoły z nowymi skrzydłowymi
MKS PR Urbis Gniezno kompletuje budowę swojego zespołu na drugi sezon w PGNiG Superlidze Kobiet, wzmacniając także drugie ze skrzydeł. Dziś do Pszczół dołączyła Żaneta Lipok, która ostatnie dwa sezony spędziła w klubie z Koszalina.
Pszczoły z nową skrzydłową
Po bramce, działacze MKS PR Urbis Gniezno przechodzą do wzmocnienia skrzydeł zespołu przed drugim sezonem w PGNiG Superlidze Kobiet. Żółto-czarne barwy w nowych rozgrywkach będzie reprezentować Nikola Szczepanik.
Hypka dołącza do Pszczół
Od wzmocnienia zespołu bramkarek sztab MKS PR Urbis rozpoczął ruchy na rynku transferowym, poprzedzającym drugi dla klubu sezon w PGNiG Superlidze Kobiet. Z Elbląga do Gniezna przenosi się Aleksandra Hypka.
Kolejne kontrakty MKS PR
Po ostatnich informacjach o przedłużeniu umów z trzema wychowankami, władze gnieźnieńskiego klubu nie zamierzają się zatrzymywać i ogłaszają kolejne porozumienia ze swoimi zawodniczkami, zatrzymując w drużynie Magdalenę Widuch i Agnieszkę Siwkę.
Kujata, Giszczyńska i Chojnacka zostają w Gnieźnie
Po zimowych informacjach dotyczących zatrzymania trzonu gnieźnieńskiej ekipy, władze klubu pochwaliły się kolejnymi porozumieniami.
Superliga zostaje w Gnieźnie
Chociaż w minioną sobotę gnieźniankom nie udało się zwyciężyć, to stało się już pewne, iż w następnym sezonie dalej będą rywalizowały w PGNiG Superlidze Kobiet.
Sportowy horror dla Startu Elbląg
Aż cztery razy (licząc rozgrywki Pucharu Polski) w tym sezonie spotkały się drużyny Startu Elbląg i MKS-u PR Urbis Gniezno. Przed rozpoczęciem piątego spotkania bilans był na korzyść drużyny z województwa Warmińsko-Mazurskiego.













