Tag: mks pr
Ciężka przeprawa czeka na gnieźnianki podczas najbliższego meczu ligowego. Do pierwszej stolicy Polski przyjadą zawodniczki z Kobierzyc, które aktualnie zajmują 3. miejsce w tabeli. Ewentualna wygrana Żółto-czarnych zapewni im udział w grupie mistrzowskiej ORLEN Superligi Kobiet.
Punkt wyrwany wiceliderkom
Sensacyjnym wynikiem zakończył się mecz w Lublinie. Trzymająca w napięciu końcówka spotkania MKS Funfloor – MKS URBIS Gniezno zakończyła się remisem, co oznaczało konkurs rzutów karnych. W nim lepsze okazały się gospodynie.
Fantastyczna promocja handballu w Gnieźnie
W 12. rundzie ORLEN Superligi spotkały się sąsiadujące w tabeli MKS Urbis Gniezno i Piotrcovia Piotrków trybunalski. Przed spotkaniem mówiło się, że to mecz za „6 punktów”. W pierwszym meczu, we wrześniu górą były gnieźnianki, które stawiano w roli faworytek przed dzisiejszym rewanżem. Piotrkowianki postawiły poprzeczkę bardzo wysoko, ale po 60. minutach gry to gospodynie opuszczały plac gry usatysfakcjonowane, bowiem zwyciężyły 30:28.
Pszczoły powalczą o 4. pozycję w tabeli
Już w środę odbędzie się spotkanie, które może decydować, która drużyna zakończy fazę zasadniczą na 4. miejscu. Zmierzą się w nim ekipy z Gniezna i Piotrkowa.
Młode gnieźnianki z awansem
Pszczółki zakończyły rywalizację w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek na pierwszej lokacie. Tym samym wywalczyły sobie awans do 1/8 tych rozgrywek.
Wyróżniono najlepszych sportowców i działaczy 2023 roku
W piątkowy wieczór w hali widowiskowo-sportowej odbyła się kolejna edycja gali Orła Gnieźnieńskiego Sportu, podczas której nagrodzono zawodników, działaczy, trenerów i klubów za 2023 rok.
Pewny awans do ćwierćfinału pucharu
Gnieźnianki nie dały najmniejszych szans swoim rywalkom w walce o kolejny etap rozgrywek pucharowych. Pszczoły wygrały aż 16:47.
Pokaz siły gnieźnianek w Koszalinie
Pszczoły po powrocie na ligowe parkiety zdecydowanie pokazały dlaczego to właśnie one zajmują obecnie 4. miejsce w tabeli ORLEN Superligi Kobiet. Gnieźnianki pewnie pokonały zawodniczki z Koszalina 21:30.
Thriller w Jarosławiu dla gnieźnianek
Spotkanie w Jarosławiu do samego końca trzymało w napięciu. Jeszcze na minutę przed końcową syreną nie było wiadomo, która z drużyn wyjdzie zwycięsko z tego starcia. Ostatecznie jednak to ekipa z Pierwszej Stolicy Polski może cieszyć się z kolejnych trzech cennych punktów w ORLEN Superlidze Kobiet.
Beniaminek postraszył
Mecz w Gnieźnie zapowiadał się bardzo ciekawie. W poprzedniej kolejce gnieźnianki zagrały świetne spotkanie w Łańcucie, gdzie pokonały Galiczankę natomiast kaliszanki zdobyły pierwsze punkty, pokonując po serii rzutów karnych JKS Jarosław. Biorąc pod uwagę fakt, że to pierwsze derby Wielkopolski na najwyższym poziomie rozgrywek wszystko wskazywało na wielki mecz.
Przed nami historyczne derby Wielkopolski
Po raz pierwszy w najwyższej klasie rozgrywkowej, odbędzie się starcie pomiędzy drużynami z Wielkopolski. Niedzielne spotkanie będzie również ostatnim, domowym meczem gnieźnianek w 2023 roku.
Pszczoły lepsze od mistrzyń Ukrainy
Po wygranej w spotkaniu przeciwko Galiczance Lwów, gnieźnieńskie Pszczoły wskoczyły tuż za podium Orlen Superligi Kobiet












