Przejdź do treści głównej

Tag: petycja

Mieszkańcy nie chcą już „strefy zamieszkania”, tylko innego oznakowania na osiedlu

Z położonej najbardziej na północ części Gniezna skierowana została petycja w sprawie zmiany oznakowania na osiedlu. Mieszkańcy nie chcą już, by na ich terenie obowiązywał znak „strefa zamieszkania”. Zamiast tego proszą o inne ograniczenia, które mają poprawić im możliwości korzystania z osiedla, przy zachowaniu bezpieczeństwa ruchu.

Czytaj dalej

Mieszkańcy chcą przywrócenia wejścia na cmentarz od strony osiedla. Trwa zbiórka podpisów

Na przestrzeni lat cmentarz mieszkańców „zbliżył” się do ich domów, a teraz zamknięto im możliwość wchodzenia na niego bezpośrednio z terenu osiedla Grunwaldzkiego. Trwa zbieranie podpisów pod petycją o przywrócenie wejścia, z którego korzystano przez lata i nie było „dzikim”, ale funkcjonującym bez żadnych problemów.

Czytaj dalej

Alkohol na gali sportu: prezydent odpowiedział na petycję

Prezydent Gniezna odniósł się do petycji dotyczącej wprowadzenia całkowitego zakazu alkoholu podczas Gali Orła Gnieźnieńskiego Sportu. W swojej odpowiedzi nie tylko przedstawił stanowisko wobec kierowanych postulatów, ale także zaproponował rozwiązanie pośrednie, które – jego zdaniem – uwzględnia zarówno głosy wnioskodawców, jak i charakter samego wydarzenia. Głos w sprawie mają zabrać przedstawiciele klubów, obecni przy stolikach.

Czytaj dalej

Kiedyś był Bieg z Kuflem, a teraz petycja o zakazie alkoholu na gali. „Wyciągnęliśmy z tego wnioski” 

Każdy ma prawo popełniać błędy i się do nich przyznawać – taka myśl płynie z oświadczenia autorów petycji, którzy teraz apelują o usunięcie alkoholu z corocznej imprezy, jaką jest Gala Orłów Gnieźnieńskiego Sportu. Wydarzenie, na których mocne trunki goszczą na wielu stołach, ich zdaniem nie licuje z tym, co powinien nieść ze sobą sport – zdrową rywalizację wolną od procentów. Niektórzy jednak przypomnieli fakt, że dwukrotnie organizowali Bieg z Kuflem, serwując zawodnikom piwo. Organizatorzy odnieśli się do tego przyznając, że zrozumieli konsekwencje i wyciągnęli wnioski,...

Czytaj dalej

Propozycje, które nic nie zmienią. Burzliwa dyskusja o fajerwerkach na sesji

Petycja w sprawie wprowadzenia ograniczeń lub nawet zakazu strzelania fajerwerkami w Sylwestra i Nowy Rok nie znalazła pełnego uznania wśród radnych. W ogóle uznana została za zasadną, ale jedynie w tej części, która nic nie zmienia. Bo zmienić nie można – nadrzędnym są bowiem przepisy prawa, które póki co pozwalają strzelać przez dwa dni w roku.

Czytaj dalej

Petycja o uznaniu Gniezna jako „miasta przyjaznego LGBT” jednogłośnie odrzucona

Na środowej sesji Rady Miasta rozpatrywana była petycja o uznanie Gniezna za „miasto przyjazne osobom LGBT”. Wnioskodawca sugerował przy tym wprowadzenie konkretnych działań, które miałyby zostać wdrożone w życie, aby to hasło stało się realnym. Od początku też większość radnych krytycznie podchodziła do tego tematu – na obradach petycja została przez wszystkich odrzucona.

Czytaj dalej

Sprawa memów w Muzeum wciąż żywa. Wszechpolacy zamieścili transparent i organizowane jest spotkanie

Temat memów, stanowiących element wystawy w Muzeum Początków Państwa Polskiego, nadal jest podnoszony przez osoby oburzone tą sprawą. Dwa dni temu pojawił się przy nim baner od Młodzieży Wszechpolskiej, która wydała także swoje krótkie stanowisko w tej sprawie, a dzisiaj też odbywa się spotkanie w sprawie ekspozycji, organizowane przez środowiska katolickie.

Czytaj dalej

memy 011

Spór o memy. Powstała petycja w sprawie „uszanowania autonomii instytucji kultury”

W oparciu o ubiegłotygodniowe wypowiedzi i oświadczenia, dotyczące sprawy kilku elementów z ekspozycji w Muzeum Początków Państwa Polskiego, wystosowana została obecnie petycja do Marszałka Województwa Wielkopolskiego, stojąca po przeciwnej stronie od interpelacji i apeli, które były do tej pory do niego kierowane. Podpisujący się pod nią wskazują, że Gniezno „nie może stać się miejscem narodzin cenzury”.

Czytaj dalej

Branża pirotechniczna przeciwko zakazowi dla fajerwerków

Stowarzyszenie Importerów i Dystrybutorów Pirotechniki wystosował apel w imieniu swojej branży do władz miasta, licząc na uwzględnienie swojego głosu, zdecydowanie sprzeciwiając się „petycji wąskiej grupy osób, która chce całkowitego zakazu fajerwerków na terenie Gniezna”.

Czytaj dalej

Fajerwerki póki co bez zakazu. „Mógłby to być martwy przepis”

Radni miejscy obradowali nad złożoną petycją w sprawie ograniczenia wykorzystywania fajerwerków na terenie Gniezna. Trudno było tu zadowolić obie strony, które pojawiły się na komisji, ale zdecydowano o uznaniu tego wniosku częściowo za zasadnego. Jak jednak wskazano, całkowity zakaz mógłby zostać unieważniony przez Wojewodę, ale przyszłością mogą być prace ustawowe toczące się w ministerstwach. 

Czytaj dalej

Radni z komisji ds. petycji stwierdzili, że wniosek o uznanie Gniezna za „przyjazne LGBT” jest niezasadny

Ostateczną decyzję podejmą radni na sesji Rady Miasta, ale już teraz można powiedzieć, że sprawa jest przesądzona. Na piątkowym posiedzeniu Komisji Skarg, Wniosków i Petycji omawiano pismo złożone kilka tygodni temu, aby uznać Gniezno za „miasto przyjazne osobom LGBT”. Czterech radnych, reprezentujących każde ze swoich ugrupowań, opowiedziało się przeciwko temu pomysłowi i uznało petycję za niezasadną.

Czytaj dalej

Do urzędu trafiła petycja o uznaniu Gniezna za „miasto przyjazne osobom LGBT”. Radni będą opiniować

Do Urzędu Miejskiego w Gnieźnie wpłynęła petycja w sprawie uznania miasta za przyjazne osobom LGBT. Dokument datowany jest na 16 stycznia 2026 roku i został skierowany do Prezydenta Miasta Gniezna, ale najpierw będzie procedowany na posiedzeniu komisji ds. wniosków i petycji. W sprawie głos zabrał już jeden z radnych.

Czytaj dalej