|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Kalendarz na szczęście i „co łaska” wrzutkę do puszki – list od mieszkańca

Skontaktował się z nami jeden z mieszkańców os. Arkuszewo, który postanowił opisać sytuację, jaka go spotkała w miniony poniedziałek 22 maja.

Gnieźnianin chce w ten sposób czulić mieszkańców, by wykazywali więcej ostrożności i wiedzieli, na co trafiają pieniądze wrzucane do puszek.

– Wspieram różne inicjatywy ale zawsze wiem na jaki cel trafiają pieniądze. Dziś udało się to dopiero po fakcie: Dzwoni domofon, przy furtce mężczyzna ubrany na czarno z identyfikatorem na szyi. Zapytany o co chodzi, prosi o podejście do płotu i wręcza do ręki kalendarz – informuje gnieźnianin.

Jak mieszkaniec dalej dodał, mężczyzna przedstawił się jako kominiarz, który wykonuje przeglądy i zlecenia w regionie Gniezna i Inowrocławia. 

Kiedy po krótkiej wymianie zdań gnieźnianin przyznał, że nie potrzebuje kalendarza na 2024 rok, mężczyzna się odsunął od furtki, by go nie odebrać, a zamiast tego wyciągnął puszkę i poprosił o dobrowolny datek „na szczęście”.

Jak się okazało, nie była to zwykła „kominiarska wizyta”, ale właśnie zbiórka pieniędzy. Dowodem był brak reklamy firmy na kalendarzu, za to pieczątka jakiejś organizacji na odwrocie: – Po szybkim sprawdzeniu okazuje się, że zbiórka jest zarejestrowana przez Fundację Zawsze Po Twojej Stronie – biuro prawne z Torunia, zbierające na swoje cele – przyznał, nie ukrywając, że zanim to sprawdził, dał się namówić na wrzucenie kilku drobnych monet. Nie było w tym procederze nic nielegalnego, ale mieszkaniec dodał, że sposób prowadzenia tej zbiórki był jego zdaniem wątpliwy i dlatego postanowił tą drogą poinformować innych gnieźnian.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hodowca milicjantów
Hodowca milicjantów
23/05/2023 20:09

Ci przebierańcy krążą po wsi zwanej Gniezno od dawna .Kiedyś byli i u mnie zapytałem skąd są i kogo reprezentuje to nie wiedział co powiedzieć to zamknąłem przed nim drzwi 😅🤣😂 To są zwykli podrabiancy dzwonić na policję i po temacie

Mieszkaniec
Mieszkaniec
23/05/2023 15:12

Zawsze należy pamiętać że prawdziwy kominiarz nigdy nie zawoła pieniędzy za wręczenie klientowi kalendarza ! A kalendarz to reklama firmy kominiarskiej na którym zawsze widnieje logo , nazwa zakładu i telefon.

Ostatnio edytowane 16 dni temu przez Mieszkaniec© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.