|  MN (opr)  |  5 komentarzy

Europejski Tydzień Mobilności w Gnieźnie

W najbliższych dniach trwać będzie Europejski Tydzień Mobilności – z tej okazji zaplanowano kilka inicjatyw, skierowanych do mieszkańców.

Korzyści z poruszania się pojazdami niskoemisyjnymi, transportem zbiorowym, a także indywidualnym, są znane wielu osobom. Europejski Tydzień Mobilności, który rozpocznie się 16 września, będzie szczególnym czasem, gdy Urząd Miejski będzie nakłaniać do zmiany nawyków na zdrowsze i bardziej ekologiczne.

– Warto pomyśleć, czy zamiast w pojedynkę wsiadać do auta jadąc do pracy, na zakupy czy na spotkanie – nie pójść pieszo, pojechać rowerem, hulajnogą albo autobusem. Warto zastanowić się nad tym, czy naprawdę musimy włączać tyle świateł w domu – szczególnie w pomieszczeniach, w których przebywamy rzadko. Warto także porozmawiać z najbliższymi o tym, w jaki sposób oszczędzać energię i wspólnie działać na rzecz poprawy klimatu, nawet jeśli wydaje się to trudne czy niemożliwe. Ponieważ każdy z nas ma wpływ na to, w jakim świecie żyjemy – informują organizatorzy.

Mieszkańcy są zaproszeni do udziału w Europejskim Tygodniu Mobilności poprzez włączenie się w rajd rowerowy, akcję sprzątania świata i wspólne śniadanie. Szczegółowe informacje na grafice! Organizatorem akcji jest Miasto Gniezno. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bobhaus
bobhaus
15/09/2023 10:48

Pamietacie ,ze w Polsce byly takie czasy ,ze za zjedzenie osmiorniczek za 80zl,za przeklenstwa i za niewpisany zegarek do oswiadczenia majatkowego,upadaly rzady?
Co sie z ta Polska porobilo,ze Polacy pozwalaja pisowi na klamstwa,oszustwa i na kradzez milirdow zl?

Jendrek
Jendrek
17/09/2023 21:16
Odpowiedź  bobhaus

Pamiętamy i nie zapomnimy pracę 12zł za godzinę ,płacę minimalną 1750zł ,zabranie ulgi remontowej i budowlanej ,obniżenie zasiłku pogrzebowego podwyższenie wieku emerytalnego do 67lat ,kradzież pieniędzy z OFE ,premiera Tuska jako lokaja podającego marynarki , sprzedaż atrakcyjnych spółek skarbu państwa partyjnym kolegom , taśmy u Sowy ,bezrobocie w 2015r 9,8%,zachowanie pana Komorowskiego w Japonii , USA .

Adam
Adam
18/09/2023 12:43
Odpowiedź  Jendrek

Jacy wy pisowcy i peowcy jesteście żałośni…

Zena
Zena
19/09/2023 13:39
Odpowiedź  Jendrek

Polane dla Pana 👍

Qter
Qter
15/09/2023 09:47

No i super, bo przed urzędami będą puste parkingi, windy i oświetlenie w urzędach nieczynne, komputery i komórki wyłączone, na skrzyżowaniach tylko żółte migające, na Rynku Budasz wydaje wspólne niskoemisyjne śniadanie, nikt nie korzysta z WC i Toy toyek, bo gaz cieplarniany, policja, straż pożarna, pogotowie tylko rowerowe, wszyscy sprzątają to, co przez cały rok zaśmiecili, itd. itp. Przepraszam, ale więcej bzdur współczesności nie wypisuję, gdyż zabraknie strony. Głupoty wszystkich krajów łączci się. (i w tym miejscu pusty śmiech). A na koniec pytanie: kiedy planowany jest europejski tydzień zdrowego rozsądki?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.