|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Na tę chwilę 240 interwencji. Zwołano sztab kryzysowy

Przedstawiciele gnieźnieńskich służb oraz władz miasta zorganizowali krótkie spotkanie, podczas którego przedstawiono aktualną sytuację w związku z zaistniałym zdarzeniem pogodowym.

Po intensywnych ulewach, które przeszły nad Gnieznem w południe 20 maja, strażacy cały czas mają ręce pełne roboty. Do miasta przyjechały także zastępy z powiatu poznańskiego, by wesprzeć miejscowych ratowników. Przybył także zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Wiśniewski

– Na godzinę 16 zanotowaliśmy ponad 240 interwencji. W tej chwili wszystkie siły, które mieliśmy do dyspozycji z terenu powiatu tj. w ilości 32 jednostek działają na terenie powiatu, a większość zdarzeń dotyczy ścisłego centrum Gniezna. 4 jednostki zostaly zadysponowane z terenu powiatu poznańskiego, które wspomagają te działania. W tej chwili większość jednostek działa na zasadzie wypompowywania wody z terenów niżej położonych miejsc, zalanych – piwnice i inne obiekty. Ilość tych zdarzęń jest na bieżąco kategoryzowana i kolejkowana. Zostaną obsłużone wszystkie zdarzenia, tylko wymagają one kategoryzowania według priorytetów – przekazał st. bryg. Tomasz Wiśniewski.

Jak poinformowali strażacy, a także mł. insp. Robert Recki, zastępca komendanta Policji w KPP Gniezno, na tę chwilę wiadomo, że poszkodowana została jedna osoba. Doszło do tego pod zalaną ul. Pod Trzema Mostami, gdzie osoba przebywająca w aucie nie mogła się wydostać z pojazdu i konieczne było jej wyciągnięcie – trafiła ona pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Nie ma informacji o innych poszkodowanych na tę chwilę. W międzyczasie doszło też do dwóch wypadków drogowych – w Oborze i Lulkowie.

– Są pozalewane szczególnie piwnice w jednostkach oświatowych. W filii żłobka nr 1 pani dyrektor podjęła decyzję o zamknięciu jutro gdyż przecieka dach, a sufity są podwieszane, więc mogłoby to stanowić zagrożenie dla dzieci. Na godzinę 17 zwołany został sztab kryzysowy, aby oszacować ewentualne straty i opracować dalszy plan działania po to, aby skutki te były jak najmniej uciążliwe dla naszych mieszkańców – mówił prezydent Michał Powałowski, który podziękował strażakom zawodowym i ochotnikom, którzy działają na terenie miasta.

Zobacz też: Galeria zdjęć z ulewy

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektywny
Obiektywny
20/05/2024 22:07

Komedia w stylu Bareji! Na godzinę 17 Powalowski zwołuje sztab kryzysowy? Wcześniej miasto płynie strumieniem, potokiem!Słup wystawiony na Prezydenta! Naprawdę wstyd i żenada!

Qter
Qter
20/05/2024 19:41

Już nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać. Na 17.00 zwołano sztab kryzysowy, to są jaja, ale nie jak berety, tylko jak koła reńskie.

Ilona
Ilona
20/05/2024 17:26

a slupki na Roosevelta wytrzymaly te nawalnice?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.