12 gru, 2022
Powidz szuka nowego wykonawcy na dokończenie rynku
Perypetie powidzkiego samorządu z firmą, która wykonywała prace przy rewitalizacji rynku w tej miejscowości, zakończyły się zerwaniem umowy. Obecnie rozpoczęło się poszukiwanie firmy, która dokończy remont placu.
8 gru, 2022
Miasto planuje zakup autobusów elektrycznych
Na fabrycznie nowe pojazdy z napędem elektrycznym może w najbliższych dwóch latach liczyć MPK Gniezno. Dzięki dofinansowaniu, Miasto planuje zakupić 10 autobusów, które będą służyć temu przewoźnikowi.
8 gru, 2022
Opuszczony pasaż ma zniknąć
Opuszczone stoiska, witryny zabite płytami, gdzieniegdzie co jakiś czas pojawiające się butelki po alkoholu – pasaż przy ul. Roosevelta ma zostać zastąpiony miejscem rekreacyjnym.
7 gru, 2022
Na ul. Kłeckoskiej powstała nowa sygnalizacja świetlna
Uruchomiona została nowa sygnalizacja, która powstała na skrzyżowaniu ul. Kłeckoskiej, Żerniki i Okopowej.
6 gru, 2022
PEC otrzyma grunt pod rozwój zakładu
Nieruchomość o wartości prawie pół miliona złotych ma zostać przekazana na rzecz Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Zakład docelowo ma plany rozbudowy na tym terenie o kolejne elementy infrastruktury, usprawniającej funkcjonowanie spółki.
6 gru, 2022
Ukończono przebudowę dróg w Dalkach i Jankowie Dolnym. Wstęgę przeciął minister
W miniony poniedziałek oficjalnie zakończono przebudowę dwóch dróg, ważnych dla mieszkańców Gminy Gniezno. Na oba wydarzenia przybył minister oraz wicewojewoda wraz z włodarzem lokalnego samorządu.
5 gru, 2022
W „Medyku” zakończył się remont za ponad 8 mln złotych
Ponad rok trwały prace, które objęły jeden z najstarszych budynków edukacyjnych na terenie Gniezna. WSCKZiU, zwany popularnie „Medykiem”, przeszedł gruntowną modernizację wnętrz, jak i całej elewacji.
2 gru, 2022
Zakończono budowę drogi z Wierzbiczan do Kaliny
W ostatnich dniach zakończyły się prace związane z budową ostatniego odcinka drogi „między stawami”, prowadzącej od Wierzbiczan do Kaliny.
2 gru, 2022
Projekt z pierwszego budżetu obywatelskiego trafi do utylizacji
Znany przez większość gnieźnian dzieciniec przy ul. 3 Maja trafił do rewitalizacji. Niektórzy mieszkańcy zauważyli jednak, że pewne atrakcje z tego miejsca zostały zdemontowane i składowane są już jak odpady. Nie mylą się.
2 gru, 2022
Ul. Wolności z wadami. Wykonawca z karą
Mieszkańcy zdążyli już przyzwyczaić się do przebudowanej ul. Wolności, a sam temat jej remontu już odchodzi w zapomnienie. Jak się okazuje, nie cały odcinek drogi został odebrany pomyślnie dla wykonawcy.
2 gru, 2022
Podano oferty dla wykonania odwiertu geotermalnego
Urząd Miejski opublikował oferty, które złożono w ramach przetargu na wykonanie odwiertu poszukiwawczo-rozpoznawczego wód termalnych na terenie Gniezna.
2 gru, 2022
Urbis zakupił elektryczną śmieciarkę
Spółka miejska Urbis, zajmująca się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych, otrzymała właśnie fabrycznie nowy pojazd do przewozu śmieci.













