Tag: miejski ośrodek kultury
Kolejnych kilka par z Gniezna zostało wyróżnionych medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, które są zwyczajowo przyznawane przez Prezydenta RP i wręczane przez władze miasta.
„Przyjdź i pokaż swoją kolekcję” – spotkanie otwarte, nie tylko dla kolekcjonerów
Po raz pierwszy Miejski Ośrodku Kultury wspólnie ze Stowarzyszeniem Grupa Rekonstrukcji Historycznej Dragoner organizuje wydarzenie, w ramach którego zaprasza pasjonatów przeszłości, kolekcjonerów i zbieraczy pamiątek historycznych z Gniezna.
„Gnieźnieńskie talenty z muzycznej” w Miejskim Ośrodku Kultury
To już nie pierwsza współpraca Miejskiego Ośrodka Kultury i Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych – tym razem w Sali Widowiskowej przy ulicy Łubieńskiego 11 – uczniowie zaprezentują swoje talenty w ramach Koncertu Noworocznego, 23 stycznia, o g. 17.00.
Upamiętnili 161. rocznicę wybuchu powstania
To jest jeden z tych zrywów narodowych, o którym pamięć w naszej części kraju nie była zbyt szczególnie pielęgnowana. A tymczasem na cmentarzach spoczywają ci, którzy po nieudanym powstaniu osiedli w Gnieźnie i spędzili tu swoje ostatnie lata życia.
WOŚP 2024 – wydarzenia w Gnieźnie
Już za tydzień odbędzie się WOŚP-owy weekend, pełen różnych wydarzeń i inicjatyw, mających na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Co na weekend 19 – 21 stycznia?
Na nadchodzący weekend przygotowaliśmy zestawienie wydarzeń, które zaplanowane zostały w Gnieźnie lub okolicy.
ArtFerie z Klemensem w MOK-u – ruszyły zapisy
Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7 – 13 lat do spędzenia ArtFerii z Klemensem!
Album Janusza Chlasty – pomnikiem jego działalności
Tysiące osób na dwustu czterdziestu stronach pełnych zdjęć – z Gniezna, ale nie tylko. To podsumowanie trzech dekad twórczości fotograficznej Janusza Chlasty, które zostały właśnie wydane w formie albumu.
Premiera albumu zdjęć Janusza Chlasty
To zwieńczenie trzech lat działań, związanych z unikalnym dziedzictwem fotograficznym Janusza Chlasty. Już za kilka dni odbędzie się premiera albumu zdjęć autorstwa gnieźnieńskiego fotoreportera.
Kasia Cerekwicka z kolędowym koncertem w katedrze
W piątkowy wieczór w gnieźnieńskiej katedrze odbył się koncert kolędowy w wykonaniu Kasi Cerekwickiej.
Spotkanie z mrocznymi fyrtlami i grandami Gniezna
O historiach, które napisało samo życie, a także o tym, jakie perypetie towarzyszyły mieszkańcom Gniezna w okresie międzywojennym, można było usłyszeć podczas czwartkowego spotkania promocyjnego nowej książki „Granda w Gnieźnie”, które odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury.
20. rocznica powstania Szkoły Jogi Jolanty Komornickiej-Dąbek
Jubileusz działalności na mapie Gniezna świętuje w sobotę Szkoła Jogi, prowadzona od samego początku przez Jolantę Komornicką-Dąbek.













